Wydajne systemy klimatyzacji do zastosowań komercyjnych od marki SEVRA.

Kategoria: Blog
16.09.2019

Obiekty komercyjne, takie jak biura, sklepy, restauracje czy hotele, potrzebują efektywnego systemu klimatyzacji, charakteryzującego się nie tylko zwiększoną wydajnością, ale także energooszczędnością, niskim poziomem hałasu i elastycznymi możliwościami instalacji. Odpowiedzią na wysokie wymagania sektora komercyjnego jest seria klimatyzatorów CAC marki SEVRA, oferująca urządzenia o bardzo dobrych parametrach pracy, a przy tym komfortowe w użytkowaniu i bezpieczne dla środowiska.

Seria klimatyzatorów komercyjnych CAC marki SEVRA obejmuje trzy typy jednostek – kasetonowe, kanałowe i przypodłogowo-sufitowe – o szerokim zakresie dostępnych wydajności chłodniczych, wynoszących od 3,6 do 16,0 kW. Zastosowana w systemach CAC wysokowydajna sprężarka z zaawansowaną technologią inwerterową ma bezpośredni wpływ na zminimalizowanie kosztów eksploatacyjnych. Energooszczędną pracę klimatyzatorów potwierdzają wysokie parametry efektywności energetycznej – SEER od 6,1 i SCOP od 4,0 i wysoka klasa efektywności energetycznej – A++ w trybie chłodzenia i A+ w trybie ogrzewania dla całego typoszeregu urządzeń. Wysokiej klasy podzespoły, takie jak wydajna sprężarka i dobrej jakości wymiennik ciepła, zapewniają niezawodną pracę systemu nawet w bardzo niskich temperaturach otoczenia sięgających -15°C, zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia. Zastosowanie najnowszego czynnika chłodniczego R32 o współczynniku tworzenia efektu cieplarnianego GWP równym 675 i wskaźniku ODP (potencjale niszczenia warstwy ozonowej) równym 0, znacząco ogranicza negatywny wpływ na środowisko naturalne, w porównaniu do powszechnie dotychczas stosowanego czynnika R410A. Wszystkie urządzenia serii CAC SEVRA objęte są aż 5-letnim okresem gwarancji.

Jednostki kasetonowe CAC
Wysokowydajne jednostki kasetonowe SEVRA serii CAC przeznaczone do montażu w przestrzeni sufitu podwieszanego, są doskonałym rozwiązaniem dla dużych pomieszczeń komercyjnych, takich jak lokale handlowe i usługowe, biura czy sale konferencyjne. Dzięki dodatkowym otworom w narożnikach panelu jednostki i funkcji nawiewu obwodowego 360° mogą zapewnić komfortowe warunki nawet na dużej powierzchni. W standardowym wyposażeniu jednostki znajduje się pompka skroplin o dużej wysokości podnoszenia – nawet do 120 cm, co pozwala na elastyczne podłączenie orurowania odprowadzającego skropliny. Klimatyzator posiada także przygotowany w obudowie wlot świeżego powietrza oraz zoptymalizowaną skrzynkę elektryczną o wysokiej ognioodporności.

 

Jednostki kanałowe CAC
Przeznaczone do zabudowy jednostki kanałowe oferują przede wszystkim dyskretną pracę i szerokie możliwości instalacyjne – po zamontowaniu w przestrzeni międzysufitowej są niewidoczne, a klimatyzowane powietrze rozprowadzane jest kanałami do zaprojektowanych w dowolnym miejscu kratek nawiewnych. Jednostki kanałowe CAC SEVRA wyróżniają się kompaktową konstrukcją – dzięki wysokości zaledwie 245 mm doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach z ograniczoną przestrzenią montażową. Regulowany spręż dyspozycyjny do 160 Pa pozwala na dużą elastyczność w projektowaniu instalacji, umożliwiając rozprowadzenie kanałów wentylacyjnych na duże odległości. Funkcja automatycznej regulacji ESP gwarantuje stały strumień przepływu powietrza, niezależnie od długości kanałów, zapewniając tym samym zawsze komfortowe chłodzenie i ogrzewanie, minimalizując poziom hałasu. Jednostka posiada wbudowaną pompkę skroplin o wysokości podnoszenia do 70 cm.

Jednostki przypodłogowo-sufitowe CAC
Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe, dzięki uniwersalnej konstrukcji, doskonale sprawdzą się zarówno w przestrzeni mieszkaniowej, jak i komercyjnej. Mogą być instalowane w pionie (jednostka stojąca przy ścianie) i w poziomie (jednostka podwieszona pod sufitem). Są idealnym rozwiązaniem do wnętrz bez podwieszanego sufitu oraz do miejsc z ograniczoną przestrzenią instalacyjną. Wszystko dzięki wyjątkowo płaskiej konstrukcji – szerokość jednostki przypodłogowo-sufitowej SEVRA wynosi jedynie 205 mm. Jednostka posiada funkcję nawiewu 3D – automatyczny ruch żaluzji w płaszczyźnie pionowej i poziomej – która zapewnia optymalną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu i równomierny rozkład temperatury.

Zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym w celu uzyskania szczegółowych informacji >>

 

Pobierz Katalog systemów klimatyzacji SEVRA 2019/20 >>

Pobierz Cennik systemów klimatyzacji SEVRA 2019/20 >>