WIENKRA Wyłącznym Dystrybutorem urządzeń klimatyzacyjnych marki AUX w Polsce.

Kategoria: Aktualności
12.03.2020

Od 1 października 2019 roku firma WIENKRA jest wyłącznym przedstawicielem i dystrybutorem systemów klimatyzacyjnych marki AUX w Polsce. Na początku marca 2020 roku do oferty handlowej WIENKRA trafiła szeroka gama urządzeń tego producenta, obejmująca klimatyzatory pokojowe, komercyjne, systemy multi split oraz klimatyzatory przenośne. Wkrótce oferta zostanie uzupełniona o systemy VRF.

AUX – nowy wymiar jakości.

Grupa AUX, działająca na rynku od 1986 roku, jest jednym z czołowych producentów inteligentnych urządzeń gospodarstwa domowego, w tym głównie klimatyzatorów. Grupa posiada 7 nowoczesnych baz produkcyjnych – największe w Ningbo, Nanchang i Tianjin w Chinach – oraz 5 centrów badawczo-rozwojowych. Urządzenia marki AUX są dostępne w ponad 100 krajach na całym świecie. Dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój, marka AUX może zaoferować konkurencyjne, zaawansowane technologicznie i atrakcyjne stylistycznie produkty, spełniające najwyższe standardy jakości i europejskie wymagania dotyczące efektywności energetycznej.

Naścienne klimatyzatory pokojowe typu split – ciche i energooszczędne rozwiązania dla domów i mieszkań.

Oferta naściennych klimatyzatorów pokojowych marki AUX obejmuje trzy serie – Freedom, J-Smart i Halo – dostępne w różnych wariantach wydajności i kolorystycznych. Jednostki naścienne marki AUX łączą w sobie nowoczesne rozwiązania technologiczne, funkcjonalność i wysokiej jakości wzornictwo. Wszystkie urządzenia AUX pracują w oparciu o najnowszy, przyjazny środowisku czynnik chłodniczy R32 i technologię inwerterową, dzięki czemu osiągają wysokie parametry efektywności energetycznej – posiadają klasę efektywności energetycznej A++ w trybie chłodzenia i A+ w trybie ogrzewania. W standardowym wyposażeniu jednostek wewnętrznych znajdują się między innymi: zaawansowany jonizator powietrza, który zadba o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników oraz moduł sterowania Wi-Fi 2.0 wpinany do klimatyzatora na wtyk USB – efektywne i łatwe i instalacji rozwiązanie, pozwalające na sterowanie pracą jednostki za pomocą urządzeń mobilnych. Wszystkie urządzenia AUX z serii klimatyzatorów pokojowych RAC oferują także funkcję samooczyszczania, autodiagnostykę, funkcję inteligentnego odszraniania, komfortowy tryb pracy nocnej oraz posiadają nowoczesny wyświetlacz LED, wbudowany w przedni panel.

 

Seria Freedom – ekonomiczna i funkcjonalna.

Seria Freedom to ekonomiczne jednostki o uniwersalnej, nowoczesnej stylistyce. W prostej, białej obudowie o łatwej w utrzymaniu w czystości powierzchni ukryty został nowoczesny wyświetlacz LED. Jak na podstawowy model w gamie urządzeń RAC jednostki Freedom zaskakują liczbą funkcji – oferują między innymi funkcję samooczyszczania, tryb turbo, programator czasowy, autodiagnostykę, funkcję inteligentnego odczytu temperatury „I Feel” i sterowanie Wi-Fi. W standardowym wyposażeniu znajduje się jonizator powietrza i filtr antybakteryjny. Seria Freedom obejmuje cztery modele o wydajnościach chłodniczych od 2,6 do 7,0 kW.

Seria J-Smart – nowoczesny design i zaawansowana konstrukcja.

Seria J-Smart to przede wszystkim innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i unikatowe, minimalistyczne wzornictwo. Jednostki posiadają między innymi wzmocnioną, odporną na uszkodzenia mechaniczne obudowę, zoptymalizowaną kratkę wlotową zwiększającą przepływ powietrza o 5%, opatentowane pionowe żaluzje powietrzne w kształcie rybiej płetwy i dwuwarstwową poziomą żaluzję powietrzną, doskonale dostosowującą kierunek nawiewu do trybu pracy urządzenia. Zdejmowana dolna pokrywa obudowy i specjalnie zaprojektowany łącznik zatrzaskowy umożliwiają jeszcze szybszą i łatwiejszą instalację. Ponadto jednostki serii J-Smart, dzięki ruchomym pionowym i poziomym żaluzjom, oferują funkcję efektywnego i komfortowego nawiewu 4D, gwarantując równomierną dystrybucję powietrza w pomieszczeniu. W standardowym wyposażeniu jednostek znajduje się nie tylko jonizator powietrza, ale także filtr antybakteryjny i filtr PM2,5. Dodatkowo, jednostki zewnętrzne serii J-Smart posiadają grzałki tacy ociekowej, które pozwalają na wydajną pracę urządzeń w trybie ogrzewania nawet przy silnych mrozach, zabezpieczając przed oblodzeniem wymiennika ciepła. Dostępne są dwie wersje obudowy – biała, o matowym wykończeniu (seria J-Smart) oraz czarna z nowoczesnym, lustrzanym panelem przednim (seria J-Smart ART). Wzornictwo serii J-Smart zostało wyróżnione nagrodą IF Design Award 2019.
Serie J-Smart i J-Smart ART obejmują po cztery modele o wydajnościach chłodniczych od 2,6 do 7,2 kW.

Seria Halo – delikatna stylistyka i wysoka niezawodność.

Seria Halo to jednostki zaprojektowane z dbałością o każdy detal. Wyróżniają się wyjątkową konstrukcją obudowy – dwustopniowe zawieszenie z przodu i po bokach sprawia, że urządzenie lekko unosi się na ścianie. Ozdobna listwa ukrywająca szczelinę wylotu powietrza zapobiega przedostawaniu się kurzu do wnętrza jednostki. Dostępne są dwa warianty obudowy – w kolorze białym o błyszczącym wykończeniu (seria Halo) oraz w kolorze czarnym z lustrzanym przednim panelem (seria Halo Deluxe).
Smukła konstrukcja jednostek serii Halo kryje szereg innowacyjnych rozwiązań gwarantujących niezawodność, komfort i bezpieczeństwo. Antykorozyjne, pozłacane lamele, wielokierunkowy nawiew powietrza 4D, wbudowany moduł sterowania Wi-Fi, zaawansowany jonizator, programator czasowy czy opatentowana technologia samooczyszczania – to tylko część zalet klimatyzatorów z tej serii. Urządzenia posiadają w standardowym wyposażeniu filtry powietrza – PM2,5 i antybakteryjny – zapewniające skuteczną ochronę przed konkretnego rodzaju zanieczyszczeniami – smogiem i drobnoustrojami.
Serie Halo i Halo Deluxe obejmują cztery modele o wydajnościach chłodniczych od 2,75 do 7,3 kW.

Klimatyzatory komercyjne typu split – wydajne systemy dla obiektów użytkowych.

Seria klimatyzatorów komercyjnych marki AUX obejmuje trzy typy jednostek – kanałowe, kasetowe i przypodłogowo sufitowe, wszystkie dostępne w kilku wariantach wydajności chłodniczych, wynoszących od 3,6 (jednostki kasetonowe) lub 5,0 (kanałowe i przypodłogowo-sufitowe) do 16,0 kW. Systemy komercyjne AUX pracują w oparciu o czynnik chłodniczy R32 i wysokowydajną sprężarkę inwerterową, zapewniając niezawodną pracę nawet w bardzo niskich temperaturach otoczenia sięgających -20°C. Wszystkie urządzenia w typoszeregu CAC osiągają wysoką klasę efektywności energetycznej A++ dla chłodzenia i A+ dla ogrzewania.

Klimatyzatory kanałowe.

Jednostki kanałowe AUX to wydajne i dyskretne jednostki, dające największą swobodę w projektowaniu instalacji. Dzięki wyjątkowo płaskiej konstrukcji obudowy – tylko 245 mm wysokości – sprawdzą się nawet w niskich przestrzeniach podsufitowych. Regulowany spręż dyspozycyjny do 160 Pa pozwala na zastosowanie długich kanałów wentylacyjnych, a funkcja automatycznej regulacji ESP gwarantuje zawsze komfortowe chłodzenie i ogrzewanie, niezależnie od długości instalacji.

Klimatyzatory kasetonowe.

Klimatyzatory kasetonowe AUX, dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji panelu dekoracyjnego z dodatkowymi otworami wywiewnymi w narożnikach i technologii nawiewu obwodowego 360°, mogą nawiewać powietrze we wszystkich kierunkach, eliminując możliwość powstawania stref o nierównomiernym rozkładzie temperatury. Jednostki posiadają zoptymalizowaną skrzynkę elektryczną o wysokiej ognioodporności oraz wlot świeżego powietrza. Są także standardowo wyposażone w pompkę skroplin o dużej wysokości podnoszenia – nawet do 120 cm.

Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe.

Jednostki przypodłogowo-sufitowe AUX zostały wyposażone w ruchome poziome i pionowe żaluzje, które pozwalają na precyzyjne sterowanie kierunkiem nawiewu powietrza. Funkcja nawiewu powietrza 3D w połączeniu z innowacyjnym wentylatorem pozwalają na szybkie i równomierne schłodzenie pomieszczenia. Dzięki wyjątkowo kompaktowym wymiarom (tylko 205 mm głębokości) i elastycznym możliwościom instalacji (w pionie przy ścianie lub poziomo pod sufitem) doskonale sprawdzą się nie tylko w przestrzeniach komercyjnych – sklepach, restauracjach, biurach – ale także w obiektach mieszkalnych.

 

Systemy multi split – elastyczne rozwiązania klimatyzacyjne dla wielu pomieszczeń.

System multi split AUX pozwala na montaż od 2 do 5 jednostek wewnętrznych do jednego agregatu. W ofercie dostępnych jest 6 modeli jednostek zewnętrznych o wydajnościach chłodniczych od 4,1 do 12,0 kW. Urządzenia pracują w oparciu o ekologiczny czynnik chłodniczy R32 i nowoczesną technologię inwerterową, gwarantując niezawodność i energooszczędność. Oferują stabilną pracę w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych, wynoszących od -15°C do 52°C dla trybu chłodzenia i od -20°C do 24°C dla trybu ogrzewania. System pozwala na zastosowanie instalacji chłodniczych o długości od 25 do 35 metrów, w zależności od mocy agregatu, oraz przewyższeń sięgających do 15 metrów.
Typoszereg urządzeń multi marki AUX obejmuje aż 6 typów jednostek wewnętrznych – kasetonowe, kanałowe, przypodłogowo-sufitowe oraz trzy modele stylowych jednostek naściennych (seria Freedom, J-Smart i J-Smart ART). Dostępne są w różnych wariantach wydajności chłodniczej – od 2,05 do 7,03 kW. Tak szeroki wybór pozwala na dobre dopasowanie jednostek do wielkości i charakteru pomieszczenia oraz potrzeb użytkowników.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty systemów klimatyzacji AUX dostępne w Dziale Handlowym WIENKRA. Kontakt>>

Zobacz Katalog systemów klimatyzacji AUX>>

Zobacz Cennik systemów klimatyzacji AUX>>