SEVRA – nowa marka systemów klimatyzacyjnych w ofercie Wienkry

Kategoria: Aktualności
05.06.2019

WIENKRA Sp. z o.o., będąca jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm branży HVAC w Polsce, rozszerza swoją ofertę urządzeń klimatyzacyjnych o markę własną – Sevra. W sprzedaży są już dostępne klimatyzatory pokojowe RAC, klimatyzatory komercyjne CAC oraz systemy Multi Split. W niedalekiej przyszłości gama produktów Sevra zostanie wzbogacona o systemy VRF.

Seria klimatyzatorów pokojowych RAC obejmuje cztery modele: Ecomi, Comfort, Elegance i Profi .

Ecomi – zaawansowane rozwiązania technologiczne i szeroki zakres funkcjonalności, zamknięte w kompaktowej, ekonomicznej jednostce. Ecomi stanowi idealne połączenie atrakcyjnej ceny i zaawansowanych technologii, gwarantujących wysoki komfort użytkowania. Podobnie jak wszystkie jednostki Sevra, Ecomi pracuje w oparciu o ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który posiada niski współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego i nie ma wpływu na warstwę ozonową. Cała seria oferuje szeroki wybór funkcji i trybów: między innymi funkcję samooczyszczania, autodiagnostykę, tryb cichej pracy, tryb snu, tryb turbo, czy programator czasowy. Posiada wbudowany moduł WiFi, który umożliwia sterowanie jednostką z poziomu smartfona, tabletu i komputera z dowolnego miejsca na świecie. W standardzie znajduje się także zaawansowany jonizator Cold Plasma, zapewniający skuteczną ochronę przed szkodliwymi substancjami i nieprzyjemnymi zapachami. Nowoczesny panel przedni jednostki naściennej, ze srebrnymi detalami i wyświetlaczem LED, dobrze komponuje się z wystrojem każdego wnętrza.

Comfort – połączenie stylowego wyglądu i rozbudowanej gamy funkcji, dla zagwarantowania najwyższego poziomu komfortu.

Seria Comfort oferuje szeroką funkcjonalność i innowacyjne rozwiązania technologiczne, dzięki którym może zapewnić optymalne warunki w pomieszczeniu i niskie koszty eksploatacyjne. Całość zamknięta w nowoczesnej, eleganckiej obudowie. To połączenie prawdziwego komfortu z atrakcyjnym wyglądem. Maksymalny komfort korzystania z klimatyzacji gwarantuje szeroki wybór funkcji, takich jak tryb turbo, tryb snu, funkcja Anti-Cold, programator czasowy, czy inteligentne podświetlenie. Znajdujący się w standardowym wyposażeniu wbudowany moduł WiFi i sterownik bezprzewodowy umożliwiają wygodną kontrolę nad pracą urządzenia, nawet gdy przebywamy poza domem.
Jonizator Cold Plasma zadba o czyste i zdrowe powietrze.

Elegance – ciche, energooszczędne i niezawodne urządzenia zachwycające minimalistycznym designem.

Seria Elegance wyróżnia się unikatowym, nowoczesnym- wzornictwem. Minimalistyczny panel przedni o matowej powierzchni wpisuje się w aktualne trendy w designie. Czynnik chłodniczy R32 i zaawansowana technologia inwerterowa zapewnia niezawodną i energooszczędną pracę klimatyzatora serii Elegance. Najwyższy poziom komfortu i optymalne warunki w pomieszczeniu gwarantuje szereg funkcji kontrolujących parametry nawiewu, takie jak poziomy i pionowy ruch żaluzji, funkcja „Anti- -Cold”, tryb turbo, czy funkcja dalekiego nawiewu. Doskonałą jakość powietrza osiągnięto dzięki standardowemu wyposażeniu jednostki w jonizator Cold Plasma i filtr o zwiększonej gęstości. Programator czasowy pozwala na dostosowanie pracy klimatyzatora do indywidualnych preferencji, a wbudowany moduł WiFi umożliwia sterowanie z poziomu urządzeń mobilnych.

Profi – najbardziej zaawansowana technologia gwarantująca najlepsze parametry pracy, zamknięta w luksusowej obudowie.

Seria klimatyzatorów naściennych Profi to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Ta najbardziej zaawansowana technologicznie jednostka w gamie urządzeń pokojowych Sevra oferuje najwyższe parametry pracy i kompletny zestaw funkcji. Wszystko to zamknięte w wyjątkowej, luksusowej obudowie. Klasa energetyczna A+++ w trybie chłodzenia i A++ w trybie ogrzewania gwarantują energooszczędną pracę jednostek, nawet w skrajnych temperaturach zewnętrznych. O maksymalny komfort użytkownika zadba szereg funkcji regulujących parametry nawiewu, a zdrowe otoczenie zapewni zaawansowany jonizator Cold Plasma i filtr powietrza o zwiększonej gęstości. Najwyższej jakości podzespoły i ulepszona konstrukcja jednostek zapewni nie tylko niezawodną, ale też wyjątkowo cichą pracę. Wbudowany moduł WiFi i sterownik bezprzewodowy umożliwiają wygodną obsługę urządzenia.

Małe systemy komercyjne LCAC – wysokowydajne i niezawodne urządzenia do przeznaczone do obiektów komercyjnych.

Systemy komercyjne Sevra sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wydajna klimatyzacja – w obiektach biurowych, handlowych, usługowych i wszystkich pomieszczeniach o dużej powierzchni. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologicznie inwerterowej sprężarki rotacyjnej, charakteryzują się wysoką wydajnością energetyczną (SEER od 6,1 i SCOP od 4,0) i niezawodną pracą, nawet w skrajnych temperaturach otoczenia. Klimatyzatory gwarantują stabilne działanie już od temperatury zewnętrznej -15°C w trybie chłodzenia i -15°C w trybie ogrzewania, -zapewniając wysoki poziom komfortu o każdej porze roku.

W ofercie systemów komercyjnych LCAC znajdują się jednostki kasetonowe, kanałowe i przypodłogowo-sufitowe o zróżnicowanych mocach chłodniczych. Wysokowydajne jednostki kasetonowe LCAC Sevra doskonale sprawdzą się w dużych pomieszczeniach, wymagających efektywnej klimatyzacji – w lokalach handlowych i usługowych, w biurach, salach konferencyjnych i innych przestrzeniach komercyjnych. Posiadają wbudowaną pompkę skroplin o wysokości podnoszenia do 120 cm, wlot świeżego powietrza i zoptymalizowaną skrzynkę elektryczną o zwiększonej ognioodporności i łatwym dostępie serwisowym. W narożnikach panelu jednostki kasetonowej znajdują się dodatkowe otwory nawiewne, które sprawiają, że powietrze nadmuchiwane jest we wszystkich kierunkach (funkcja nawiewu 360°), zapewniając równomierny rozkład temperatury i optymalne warunki nawet na dużej powierzchni. Jednostki kanałowe LCAC Sevra wyróżniają się kompaktową konstrukcją – dzięki wysokości zaledwie 245 mm doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach z ograniczoną przestrzenią montażową. Regulowany spręż dyspozycyjny do 160 Pa pozwala na dużą elastyczność w projektowaniu instalacji, umożliwiając rozprowadzenie kanałów wentylacyjnych na duże odległości. Funkcja automatycznej regulacji ESP gwarantuje stały strumień przepływu powietrza, niezależnie od długości kanałów. -Jednostka kanałowa została standardowo wyposażona w pompkę skroplin o wysokości podnoszenia do 70 cm.

Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe LCAC, dzięki uniwersalnej konstrukcji, sprawdzą się zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak i komercyjnej. Mogą być instalowane w pionie (jednostka stojąca przy ścianie) i w poziomie (jednostka podwieszona pod sufitem), co pozwala na dostosowanie montażu do aranżacji pomieszczenia. Wyjątkowo kompaktowa konstrukcja o szerokości zaledwie 205 mm umożliwia znaczną oszczędność przestrzeni instalacyjnej. Automatyczny ruch żaluzji jednostki w płaszczyźnie pionowej i poziomej (funkcja nawiewu 3D) zapewnia optymalną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu i równomierny rozkład temperatury.

Systemy klimatyzacji MULTI – skuteczne i energooszczędne rozwiązanie dla wielu pomieszczeń.

System multi split Sevra pozwala na montaż od 2 do 5 jednostek wewnętrznych do jednego agregatu, co wpływa na znaczną oszczędność przestrzeni instalacyjnej, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zalet urządzeń pracujących w układach pojedynczych (single split). Parametry pracy każdej jednostki wewnętrznej mogą być ustawiane indywidualnie, w zależności od potrzeb użytkowników w danym wnętrzu. Szeroki wybór typów jednostek wewnętrznych (naścienne, kanałowe, kasetonowe, przypodłogowo-sufitowe) o zróżnicowanych mocach chłodniczych sprawia, że systemy multi Sevra dobrze sprawdzą się zarówno w przestrzeniach biurowych, hotelowych, usługowych, jak i mieszkalnych. Innowacyjna rotacyjna sprężarka inwerterowa i czynnik chłodniczy R32 zapewniają wysoką wydajność energetyczną, doskonałą wydajność oraz niezawodną pracę systemu nawet w niekorzystnych warunkach zewnętrznych. Klimatyzatory multi split Sevra mogą działać w szerokim zakresie temperatur otoczenia – od -15°C do 52°C w trybie chłodzenia i od -15°C do 24°C w trybie ogrzewania, zapewniając wysoki poziom komfortu w klimatyzowanych pomieszczeniach, nie tylko gorącym latem, ale także zimą. Wszystkie urządzenia marki Sevra objęte są 5-letnią gwarancją. Szczegółowe informacje na temat systemów klimatyzacji Sevra dostępne są na stronie internetowej www.wienkra.pl oraz w Dziale Handlowym WIENKRA.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym w celu uzyskania szczegółowych informacji>>