Sklepy i restauracja

Rozwiązania dla sklepów i restauracji

Skuteczne klimatyzowanie obiektów komercyjnych jak sklepy czy restauracje ma za zadanie zapewnić komfort powietrza ale też obniżyć zużycie energii oraz zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Inny system klimatyzacji sprawdzi się w  małym punkcie handlowym, restauracji, czy dużym sklepie. Przy projektowaniu systemu klimatyzacji dla takich pomieszczeń należy uwzględnić wiele różnych parametrów, aby nie była ona ani przewymiarowana, ani też zbyt mało efektywna.

Montaż klimatyzacji to inwestycja na wiele lat, dlatego też ze względu na dużą ilość istotnych uwarunkowań przy wyborze odpowiedniego rozwiązania, najlepiej zwrócić się o poradę do profesjonalnego dystrybutora, jakim jest np. WIENKRA. Tylko doświadczony specjalista precyzyjnie określi typ urządzenia i jego moc, by służyło ono przez lata oraz zapewniało oczekiwany komfort i skuteczność.

Komfort klientów z przebywania w restauracji jest równie ważny jak wyszukane i najlepsze pozycje z menu szefa kuchni. Utrzymywanie idealnej równowagi temperatur między strefą kucharza a salą jadalną jest kluczowe i tylko profesjonalnie zaprojektowany system klimatyzacyjno-wentylacyjny poradzi sobie z tym wyzwaniem.

Klimatyzacja w sklepie, restauracji czy galerii handlowej jest aktualnie koniecznością, gdyż oczekiwania klientów są bardzo wysokie zarówno pod względem oferty produktowej, jak również komfortu przebywania wewnątrz. Z drugiej też strony zmiany klimatyczne na świecie powodują, że temperatury w okresie letnim osiągają coraz wyższe wartości. Aby zapewnić szybkie i skuteczne schłodzenie pomieszczenia oraz utrzymać w nim optymalną temperaturę i komfort, urządzenie klimatyzacyjne musi mieć właściwie dobraną moc. Jakie czynniki trzeba zatem brać pod uwagę, planując zakup klimatyzacji?

Podstawową kwestią jest wielkość powierzchni lub kubatura pomieszczenia, jego przeznaczenie, usytuowanie względem stron świata oraz kondygnacja. Liczba i powierzchnia okien, współczynnik przenikania ciepła oraz rodzaj założonych żaluzji są również istotne by określić moc potrzebną do skutecznego klimatyzowania. Należy również uwzględnić wszelkie izolacje oraz rodzaj i ilość źródeł światła oraz urządzenia, które podwyższają temperaturę w miejscu, gdzie będzie zamontowany system klimatyzacji (np. lodówki). Warto też przeanalizować, ile osób będzie zazwyczaj przebywać w klimatyzowanym pomieszczeniu i w jaki sposób będzie ono użytkowane.