Dom

Rozwiązania dla domów

Szeroka oferta wyselekcjonowana wśród najlepszych i sprawdzonych światowych producentów branży HVAC pozwala nam zaproponować najbardziej dopasowane rozwiązania w zakresie ogrzewania, wytwarzania ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia do każdego pomieszczenia w Twoim domu. Bez względu czy jest to małe mieszkanie jak kawalerka czy duży, kilkupiętrowy dom.

Jak to działa?

Pompa ciepła powietrze/woda wykorzystuje źródło energii odnawialnej. W rzeczywistości, wydobywa ona ciepło z powietrza atmosferycznego. System składa się z zamkniętego obwodu zawierającego czynnik chłodniczy. Cykl termodynamiczny tworzą procesy odparowania, sprężania, skraplania i rozprężania. Pompa ciepła „pompuje” ciepło z poziomu nisko- do wysokotemperaturowego. Ciepło to jest następnie przekazywane do instalacji wodnej (ogrzewanie podłogowe, niskotemperaturowe grzejniki, konwektory pompy ciepła i/lub klimakonwektory w przypadku niskotemperaturowych systemów grzewczych oraz wysokotemperaturowe grzejniki do wysokotemperaturowych systemów grzewczych) w budynku przez wymiennik ciepła.

Klimatyzacja

Wienkra oferuje bogaty wachlarz rozwiązań klimatyzacyjnych przeznaczonych do chłodzenia lub ogrzewania domu. Wielu klientów szuka urządzeń klimatyzacyjnych łączących w sobie najlepszą wydajność oraz wygląd. Z bogatego portfolio topowych brandów klimatyzacyjnych dostępnych w ofercie Wienkry każdy wybierze dla siebie najlepsze rozwiązanie. Od najbardziej wyszukanych i oryginalnych designów po proste i klasyczne jednostki, które wpasują się w każde wnętrze. Najnowsze klimatyzatory gwarantują cichą i bezproblemową pracę a ich dodatkowe funkcje jak oczyszczanie i jonizowanie powietrza sprawiają że produkty te stały się bardzo popularne. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą najlepszych produktów w tej kategorii.

Aktualnie dla domów i mieszkań producenci oferują systemy typu split, gdzie montowana jest jedna jednostka wewnętrzna i jedna zewnętrzna dla chłodzenia jednego pomieszczenia. Dostępne są również systemy multisplit, które oferują wydajne chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń z wykorzystaniem od dwóch do dziewięciu jednostek wewnętrznych podłączonych do jednego agregatu zewnętrznego. Zaawansowane technologie inwerterowe gwarantują wysoką wydajność, niskie zużycie energii elektrycznej oraz małą przestrzeń montażu w stosunku do systemów split. Szeroki typoszereg jednostek wewnętrznych pozwala dostosować wygląd systemu klimatyzacji do każdego wnętrza.

Łatwe sterowanie

Kontrola urządzeń klimatyzacyjnych standardowym pilotem powoli wypierana jest obsługą poprzez mobilne aplikacje. Za pośrednictwem bezprzewodowej sieci Wi-Fi mamy pełny wgląd i kontrolę nad większością dostępnych funkcji urządzeń z pozycji telefonu, tabletu lub komputera. Najnowsze urządzenia większości firm na rynku oferują coś więcej niż tylko zdalne sterowanie klimatyzacją. To prawdziwa kontrola każdego ważnego procesu zarówno dotyczącego działania na otoczenie jak i samego monitorowania urządzenia. Wystarczy podłączyć jednostkę do Wi-Fi i pobrać aplikację producenta, aby zdalnie zmienić temperaturę, ustawić harmonogramy, zobaczyć, jak wygląda zużycie energii czy stan filtrów.

Ogrzewanie i c.w.u.

Pomożemy Tobie znaleźć idealne rozwiązanie do ogrzewania Twojego domu oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

Pompa ciepła jest najbardziej efektywnym i ekologicznym rozwiązaniem, jakie możemy zastosować jako nasze źródło ciepła oraz zapotrzebowanie w ciepłą wodę użytkową w budynku. Pompy ciepła powietrze-woda czerpią energię cieplną z powietrza, które nawet przy ujemnej temperaturze ją posiada. Montaż takiej pompy jest najmniej inwazyjny w porównaniu do pompy czerpiącej energię z gruntu. Technologia produkcji współczesnych pomp ciepła powietrze-woda pozwala osiągać wyniki efektywności na wysokim poziomie.

Oczyszczanie powietrza

Oddychanie czystym powietrzem jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na nasze zdrowie. Czyste powietrze o odpowiednim poziomie wilgotności, dostarczane we we właściwe miejsce zapewnia optymalny komfort.
Oczyszczacze powietrza odfiltrowują zawarte w powietrzu cząstki, alergeny i nieprzyjemne zapachy, aby dostarczać czyste powietrze do oddychania, optymalizując poziom komfortu i redukując zagrożenia dla zdrowia.

Najnowsze oczyszczacze powietrza oferują użytkownikowi pełną kontrolę nad miejscem i czasem dostarczania czystego powietrza.
Kompaktowe rozmiary i lekkość pozwalają na umieszczenie oczyszczacza powietrza tam, chcesz. Zaawansowane technologicznie oraz łatwe w obsłudze, sterowniki, zapewniają pełną kontrolę nad natężeniem przepływu, poziomem wilgotności oraz planowanym czasem użytkowania. Różne tryby pracy to wstępnie zaprogramowane funkcje, które można uruchomić, w razie nagłej potrzeby, np. szybkie oczyszczanie lub cichy tryb nocny.

Tak jak wszystkie oferowane przez nas urządzenia i systemy, również oczyszczacze powietrza charakteryzuje wysoka efektywność energetyczna. Dodatkowo została podwyższona przez specjalne czujniki, które wykrywają stopień zanieczyszczenia powietrza oraz odpowiednio wyłączają i włączają jednostkę. Programowane
zegary umożliwiają planowanie harmonogramów automatycznego oczyszczania powietrza.

Warto też nadmienić, iż aktualnie wiele z dostępnych klimatyzatorów również posiada funkcje oczyszczania powietrza z kurzu, bakterii a także jonizuje je.

Świetnym przykładem są klimatyzatory firmy LG, gdyż produkty tej marki gwarantują nie tylko odpowiednią temperaturę powietrza, ale w równym stopniu także jego czystość i odpowiednie filtrowanie. Klimatyzatory zostały wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu oczyszczania powietrza. Zastosowanie doskonałych filtrów gwarantuje usuwanie niemile widzianych, groźnych dla zdrowia, substancji. Wdrożono między innymi takie filtry i zabezpieczenia, jak:

  • Filtr 3M multi-ochrona – przechwytuje i dezaktywuje wirusy, alergeny oraz cząsteczki kurzu o wielkości do 0,3µm,
  • Filtr 3M mikro-ochrona – przy pomocy ładunków elektrostatycznych usuwa szkodliwe substancje, jak pyłki i drobny kurz wielkości do 0,3µm,
  • Filtr w kształcie plastra miodu – skuteczny w oczyszczaniu powietrza,
  • Jonizator Plasmaster, który gwarantuje pełną sterylizację powietrza, ponad 3 miliony spolaryzowanych jonów zapewnia 99% skuteczności,

Funkcja automatycznego oczyszczania – chroni wnętrze urządzenia przed powstawaniem pleśni i bakterii dzięki osuszaniu wymiennika ciepła, zapewniając jednocześnie świeżość i bezzapachowość powietrza;

Wszystkie te rozwiązania są szczególnie ważne w przypadku osób podatnych na wszelkiego typu alergie i schorzenia astmatyczne. Systemy filtracji powietrza marki LG to niepodważalna funkcjonalność i skuteczność potwierdzona przez prestiżowe instytuty badawcze (np. KFDA, PUKYOUNG, KCL, FITI, KATRI). Ich zastosowanie w pomieszczeniach zamkniętych to jedyna szansa na zapewnienie sobie i swojej rodzinie czystego i zdrowego powietrza na co dzień.