Budynki komercyjne

Rozwiązania dla budynków komercyjnych

Wienkra oferuje kompleksowe rozwiązania, które będą odpowiednie dla różnych przestrzeni komercyjnych od małych obiektów komercyjnych po całe budynki jak np. galerie handlowe. Urządzenia renomowanych producentów zapewniają efektywne energetycznie ogrzewanie, klimatyzację, wentylację i systemy zarządzania budynkiem.

Rozwiązania VRF mogą zapewnić pełen komfort powietrza jako rozwiązanie dla średniej wielkości budynków, z opcjami centralnego bądź indywidualnego sterowania poszczególnymi jednostkami. Agregaty wody lodowej i sprzęt do obróbki powietrza to optymalne rozwiązanie dla  dużych przestrzeni, które spełnia wszystkie potrzeby dotyczące klimatu, wykorzystując system ze sterowaniem centralnym.

Zaawansowane systemy sterowania i nadzoru budynku

Zaawansowane systemy do sterowania proponowane przez producentów HVAC oferują znacznie więcej funkcji niż tylko kontrola temperatury w klimatyzatorze.

Budynek można monitorować przy użyciu elastycznego interfejsu i planu piętra wyświetlonego na ekranie. Intuicyjny interfejs sprawia, że zarządzanie zużyciem energii w budynku jest o wiele łatwiejsze.

Nowoczesne sterowanie umożliwia pobieranie danych z systemu kontrolowania zużycia energii w budynku, aby dostosować je do wartości docelowych, określonych w ramach programu optymalizacji energetycznej.

Funkcja monitorowania systemu klimatyzacji może działać poprzez automatyczną wysyłkę maila z raportem zawierającym m.in. informacje o stanie systemu, co pozwala na jego monitorowanie i szybkie reagowanie w razie awarii. W razie awarii krytycznej na ekranie pojawia się czerwony alarm i zostają zablokowane wszystkie inne sygnały kontrolne, aby zapobiec ewentualnym wypadkom.

System inteligentnego sterowania można połączyć z urządzeniami innych producentów, na przykład czujnikami (ruchu, alarmu, karta dostępowa) czy klimatyzatorami. W ten sposób można stworzyć inteligentny system zarządzania budynkiem.