Przegląd pomp ciepła w ofercie WIENKRA

Kategoria: Wienkra
15.10.2020

Z roku na rok na polskim rynku dostępnych jest coraz więcej marek pomp ciepła. W ofercie firmy Wienkra znajdziemy urządzenia takich producentów jak: LG, Mitsubishi Electric, Hitachi i Sevra. Wszystkie oferowane modele są pompami ciepła typu powietrze-woda. Pompa taka czerpie ciepło z powietrza, zamieniając je w energię do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Typoszereg pomp ciepła obejmuje zarówno systemy split, jak i monoblok. Pompa ciepła typu split składa się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, które są rozdzielone i połączone ze sobą za pośrednictwem instalacji z czynnikiem chłodniczym. Z kolei pompa ciepła typu monoblok to urządzenie, gdzie jednostka wewnętrzna i zewnętrzna tworzą jedną całość, jest montowana na zewnątrz budynku i łączy się z instalacją grzewczą przewodami wodnymi. Zazwyczaj najczęściej polecane i montowane są pompy ciepła typu split.

Pompa ciepła Therma V LG

Marka LG oferuje cztery serie pomp ciepła o mocach grzewczych od 5 do 16kW: Split, Monobloc, wysokotemperaturowa pompa ciepła oraz Split ze zbiornikiem cwu. Pompa ciepła Therma V Split jest napędzana sprężarką R1, pierwszą na świecie hybrydową sprężarką spiralną z bezpośrednim przeniesieniem napędu stworzoną w celu zmaksymalizowania wydajności, skuteczności i trwałości oraz bardziej cichej pracy. Ciekawym rozwiązaniem na ogrzewanie modernizowanych budynków jest wysokotemperaturowa pompa ciepła, w której zastosowana technologia kaskadowa wpłynęła na wysoką wydajność. Dzięki dwóm cyklom obiegu czynnika chłodniczego (w jednostce zewnętrznej i jednostce wewnętrznej) THERMA V może podgrzać wodę nawet do 80˚C.

Zobacz katalog

Pommpa ciepła Ecodan Mitsubishi Electric

Pompy ciepła Ecodan to urządzenia składające się z jednostki zewnętrznej oraz modułu wewnętrznego z wbudowanym zasobnikiem cwu lub bez niego w zakresie wydajności grzewczej od 4,5 do 16kW. Jednostki wewnętrzne są dostępne w dwóch wersjach “grzanie“ oraz “grzanie/chłodzenie“. Występują jako systemy split lub monoblok. Moduły zewnętrzne pomp ciepła powietrze-woda Ecodan różnią się konstrukcją, uwzględniając moc urządzeń oraz budowę systemu. Wśród modułów zewnętrznych są wyróżnione serie: Eco Inverter (seria dedykowana jako optymalne rozwiązanie w domach niskoenergetycznych), Power Inverter (typoszereg pomp ciepła przeznaczonych dla nowego budownictwa, a także dla budynków o dobrej izolacji cieplnej i dużych powierzchniach grzejnych) i Zubadan Inverter (seria idealna do modernizowanych obiektów).

Zobacz katalog

Pompa ciepła YUTAKI Hitachi

Hitachi oferuje aż pięć serii pomp ciepła: Yutaki S80 (wysokotemperaturowa seria przeznaczona do budynków zasilanych wysoką temperaturą wody grzewczej np. grzejnikami z inteligentnym układem kaskadowym), Yutaki S (niskotemperaturowe, wysokowydajne rozwiązanie typu Spli), Yutaki S Combi (kompaktowe rozwiązanie pomp ciepła z wbudowanym zasobnikiem c.w.u.), Yutaki M (pompy ciepła ze zintegrowanym zestawem do chłodzenia umożliwiającym odwrócenie cyklu cieplnego) oraz Yutampo (pompa ciepła przeznaczona tylko na cele cwu). Wszystkie pompy ciepła serii Yutaki mają klasę energetyczną A++ , a większość modeli osiąga A+++. Oferta Hitachi obejmuje najszerszy z wszystkich producentów zakres mocy grzewczej od 4,3 do aż 24kW.

Zobacz katalog

ECOs HEAT SEVRA

To najnowsza marka urządzeń na polskim rynku oferująca pompy ciepła o mocy grzewczej w zakresie 10-16kW w układzie typu split. ECOs HEAT to seria pomp ciepła dedykowanych dla instalacji niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego oraz do współpracy z panelami fotowoltaicznymi. Pracują wyłącznie w oparciu o ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który nie niszczy warstwy ozonowej. Stanowią niezawodne źródło ciepła nawet podczas niekorzystnych ujemnych temperatur zewnętrznych (szeroki zakres pracy do -25°C) oraz są w stanie przygotować ciepłą wodę o temperaturze 65°C na cele grzewcze.

Zobacz katalog 

 Stosowanie pomp ciepła jako podstawowe i jedyne źródło ciepła w budynku staje się już standardem, a ich sprzedaż z rok na rok wzrasta, podobnie jak ich parametry. Obecnie pompy ciepła pracują w szerokim zakresie temperatur, a w czasie trwania najniekorzystniejszych warunków są wspomagane pracą pomocniczego źródła ciepła w postaci grzałek elektrycznych. Zatem nie ma obawy, że w trakcie największych mrozów nie zostanie uzyskany komfort cieplny Podstawą prawidłowo zaprojektowanej instalacji jest dobór odpowiedniego typu i mocy pompy ciepła.

Skontaktuj się z nami