Przegląd funkcji klimatyzatorów AUX – dlaczego wygrywają z konkurencją?

Kategoria: Aktualności
04.11.2020

Wybierając klimatyzatory AUX otrzymujesz szeroki wachlarz funkcji premium w ekonomicznych cenach.

Podstawowe tryby pracy klimatyzatorów:

Tryb chłodzenia – klimatyzator obniża temperaturę w pomieszczeniu i utrzymuje ja na stałym, zadanym przez użytkownika poziomie.
Tryb ogrzewania – każdy klimatyzator jest pompą ciepła i umożliwia ogrzewanie pomieszczenia, co jest bardzo przydatne zwłaszcza w przejściowych porach roku. Pozwala na ogrzanie powietrza w pomieszczeniu w bardzo krótkim czasie.
Tryb automatyczny – urządzenie automatycznie dobiera tryb pracy i odpowiedni bieg wentylatora, aby osiągnąć zadaną temperaturę.
Tryb wentylatora – załącza się wymuszony, wewnętrzny obieg powietrza w pomieszczeniu bez zmiany temperatury powietrza w pomieszczeniu.
Tryb osuszania – obniża poziom wilgotności w pomieszczeniu, automatycznie dobierając temperaturę, co zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni.

Intuicyjne sterowanie umożliwia obsługę klimatyzatora za pomocą tradycyjnych sterowników lub zdalnie praktycznie z każdego miejsca na świecie:
Wbudowany moduł wifi – umożliwia obsługę klimatyzatora za pomocą smartfona, tabletu lub komputera z dowolnego miejsca. Do sterowania urządzeniem niezbędna jest aplikacja AC Freedom, która pozwala na zarządzanie wieloma klimatyzatorami i zapisanie dla nich indywidualnych parametrów.
Sterownik przewodowy – instalowany na ścianie pomieszczenia, w którym znajduje się klimatyzator.
Sterownik bezprzewodowy – sterownie klimatyzatorem odbywa się za pomocą pilota, który umożliwia wybór trybu pracy oraz załączanie różnych funkcji.
Sterownik centralny – pozwala na sterowanie praca całego układu klimatyzacyjnego składającego się z większej ilości jednostek wewnętrznych.

Na wygodę użytkowania klimatyzatorów AUX wpływają takie zastosowane funkcje jak:
Funkcja inteligentnej autodiagnostyki – na bieżąco kontroluje działanie urządzenia i w przypadku awarii wyłącza je, sygnalizując awarię kodem błędu wyświetlanym na jednostce wewnętrznej.
Programator czasowy – pozwala na zadanie czasu, kiedy klimatyzator automatycznie włączy się i wyłączy.
Łatwa i szybka instalacja – zaprojektowane przez konstruktorów udogodnienia sprawiają, że instalacja klimatyzatora przebiega szybko i bezproblemowo.
Wyświetlacz LED – ukryty, nowoczesny wyświetlacz wkomponowany w przedni panel jest widoczny tylko wówczas, kiedy klimatyzator jest włączony. Na wyświetlaczu można zobaczyć aktualny tryb pracy oraz nastawioną temperaturę powietrza. Po wyłączeniu wyświetlacz jest niewidoczny.
Cyfrowy wyświetlacz – pokazuje takie parametry jak: tryb pracy urządzenia, czy temperatura w pomieszczeniu.
Dwustronne odprowadzenie skroplin – pakiet czynnika chłodniczego można podłączyć zarówno z prawej jak i lewej strony, co znacznie ułatwia instalację bez względu na warunki montażowe w wybranym pomieszczeniu.

 

Wysokiej jakości podzespoły zapewniają niezawodną oraz wydajną pracę urządzeń:
Technologia inverterowa – gwarantuje wysoką wydajność, a także przyczynia się do energooszczędności oraz zmniejszenia hałasu emitowanego przez jednostkę zewnętrzną.
Automatyczny restart – w przypadku nagłego zaniku dopływu energii urządzenie zapamiętuje ustawienia i po włączeniu zasilania ponownie uruchamia się w zadanym wcześniej trybie pracy.
Złocone lamele wymiennika jednostki wewnętrznej i zewnętrznej – powierzchnia wymienników ciepła zarówno w jednostce wewnętrznej, jak i zewnętrznej jest pokryta złotą powłoką, która chroni przed korozją i wydłuża żywotność urządzenia. Ponadto zwiększa wydajność grzewczą i zapobiega rozwojowi bakterii.
Grzałka tacy ociekowej – jednostki zewnętrzne wyposażone są w standardzie w grzałki tacy ociekowej, co pozwala na pracę klimatyzatora w trybie grzania nawet podczas ujemnych temperatur.
Chłodzenie w niskich temperaturach zewnętrznych – wysokowydajna sprężarka i wymiennik ciepła zapewniają niezawodną pracę nawet w trakcie największych mrozów.
Łopatki z aluminium hydrofilowego – łopatki są pokryte warstwą hydrofilową, co zwiększa wydajność o 10% oraz poprawia prędkość kondensacji.
Antykorozyjna obudowa jednostki zewnętrznej – szereg warstw ochronnych, którymi pokryta jest obudowa zapewnia estetyczny wygląd urządzenia nawet w przypadku długotrwałej ekspozycji na niekorzystne warunki atmosferyczne.
Czynnik chłodniczy R32 – urządzenia pracują w oparciu o ekologiczny, wysokoefektywny czynnik chłodniczy R32, który charakteryzuje się niskim współczynnikiem tworzenia efektu cieplarnianego GWP.
Inteligentne odszranianie – załącza się tylko wtedy, gdy to jest konieczne, co pozwala na prawie nieprzerwana pracę urządzenia w trybie grzania. Poprawia energooszczędność pracy urządzeń o 5% i zwiększa efektywność ogrzewania w niskich temperaturach zewnętrznych aż o 20%.
Ognioodporna skrzynka elektryczna – zapobiega ewentualnemu pożarowi w przypadku, gdyby w skrzynce nastąpiło zwarcie. Wbudowana pompka skroplin – duża wysokość podnoszenia pompki skroplin pozwala na elastyczne podłączenie instalacji odprowadzenia skroplin w przestrzeni sufitu podwieszanego.
Super EMC – wszystkie klimatyzatory zostały przebadane pod kątem kompatybilności eletromagnetycznej.

Klimatyzatory AUX kryją wiele innowacyjnych rozwiązań gwarantujących niezawodność, komfort i bezpieczeństwo:
Funkcja TURBO – do szybkiego schłodzenia lub ogrzania pomieszczenia. Załączając funkcję, prędkość obrotowa wentylatora jednostki wewnętrznej osiąga maksymalną wartość, aby w jak najkrótszym czasie osiągnąć oczekiwany komfort cieplny.
Poziomy ruch żaluzji – poziomy ruch żaluzji w prawo i lewo pozwala na nawiew powietrza do każdego zakątka klimatyzowanego pomieszczenia. Można zatrzymać żaluzje w miejscu lub włączyć ciągły swing prawo-lewo.
Pionowy ruch żaluzji – umożliwia równomierne rozprowadzenie powietrza na całej wysokości pomieszczenia. Żaluzje można ustawić w kilku stałych pozycjach lub wybrać tryb swing pionowy góra-dół.
Nawiew powietrza 3D/4D – żaluzje jednostki wewnętrznej poruszają się automatycznie w płaszczyźnie pionowej i poziomej, przez co powietrze nawiewane jest we wszystkich kierunkach (jednoczesny swing pionowy i poziomy).
Tryb nocnej pracy – klimatyzator przez pierwsze dwie godziny pracy obniża lub podwyższa temperaturę o 1°C (w zależności od trybu pracy: chłodzenie lub grzanie), w trakcie kolejnych pięciu godzin utrzymuje stałą temperaturę, a następnie wyłącza się. Urządzenie zapewnia w trakcie snu odpowiedni komfort cieplny, a przy okazji oszczędza zużycie energii.
Funkcja I FEEL – czujnik temperatury wbudowany w bezprzewodowy pilot odczytuje temperaturę powietrza w najbliższym otoczeniu i komunikuje się z jednostką wewnętrzną. Następnie uruchamia klimatyzator w takim trybie pracy, aby osiągnąć zadaną wcześniej temperaturę.
Tryb cichej pracy – jednostka wewnętrzna w tym trybie pracuje ze zredukowanym poziomem ciśnienia akustycznego.
Funkcja Anti-Cold-Air – po załączeniu trybu grzania wentylator jednostki wewnętrznej zaczyna pracować na najniższych obrotach, aby uniknąć nawiewu zimnego powietrza. Wraz ze wzrostem temperatury wymiennika prędkość obrotowa wentylatora stopniowo wzrasta. Wielokierunkowy nawiew 360° – otwory w narożnikach panelu jednostki kasetonowej umożliwiają nawiew powietrza we wszystkich kierunkach.
Szybkie chłodzenie/grzanie – zastosowana technologia inverterowa pozwala na uzyskanie w krótkim czasie pełnej wydajności i szybkie osiągnięcie zadanej temperatury.

Współczesne, proekologiczne tendencje do obniżenia kosztów eksploatacji stawiają na energooszczędna rozwiązania:
Tryb pracy ekonomicznej ECO – po włączeniu funkcji klimatyzator pracuje z zredukowanym poborem energii elektrycznej, co przyczynia się do oszczędności energii i obniżenia kosztów eksploatacji.
Tryb czuwania Standy 0,3W – specjalnie zaprojektowana płyta PCB w klimatyzatorze odłącza zasilanie nieużywanych podzespołów i dzięki temu obniża pobór energii elektrycznej przez urządzenie do 0.3W/h.

Klimatyzatory AUX zapewniają nie tylko odpowiednią dla dobrego samopoczucia temperaturę, lecz również jak najlepszą jakość powietrza w pomieszczeniu, którą poprawiają poprzez zastosowanie różnego rodzaju filtrów i jonizatora oraz chronią zdrowie użytkowników. Filtracja odbywa się w kilku etapach, a klimatyzatory są wyposażone równocześnie w kilka rodzajów filtrów:

Filtr o strukturze plastra miodu – zatrzymuje zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu takie jak kurz, czy pył.
Filtr o wysokiej gęstości – zwiększona gęstość filtra zapewnia większą skuteczność w zatrzymywaniu zanieczyszczeń zawartych w powietrzu.
Wytrzymały filtr powietrza – odporny na wielokrotne czyszczenie, co wpływa na jego żywotność.
Filtr Anti-PM2,5 – zatrzymuje 99,9% drobnych cząsteczek znajdujących się w powietrzu stanowiących główny składnik smogu.
Filtr wyłapuje cząsteczki, które są szkodliwe dla zdrowia człowieka oraz zapewnia czyste i zdrowe powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu.
Filtr antybakteryjny – skutecznie chroni przed drobnoustrojami i działa sterylizująco na wszystkie rodzaje bakterii. Bakteriobójcze substancje na powierzchni filtra zatrzymują unoszące się w powietrzu bakterie i hamują ich rozwój.
Jonizator Cold Plasma – jonizator niweluje nieprzyjemne zapachy oraz szkodliwe substancje w powietrzu. Zasada działania jonizatora polega na uwalnianiu do przepływającego powietrza jonów neutralizujących niebezpieczne cząsteczki znajdujące się w powietrzu.
Zmywalny filtr powietrza – filtr powietrza w jednostce wewnętrznej jest łatwo demontowany i można go czyścić pod bieżącą wodą.
Opcjonalne filtry powietrza – dodatkowo można wyposażyć klimatyzator w filtry takie jak: filtr z jonami srebra, filtr z węglem aktywnym, z enzymami litycznymi, filtr PM2,5, filtr antybakteryjny, filtr z witaminą C.
Sygnalizacja zabrudzenia filtra – aby powietrze w pomieszczeniu zawsze było czyste klimatyzator informuje o konieczności czyszczenia filtrów. Na wyświetlaczu pojawia się wówczas stosowna informacja.Ochrona przed pleśnią – po zakończeniu pracy urządzenia załącza się automatyczne osuszanie parownika, aby zahamować rozwój pleśni wewnątrz urządzenia.
Samooczyszczanie – zapewnia utrzymanie urządzenia w czystości oraz zahamowanie rozwoju bakterii, pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Wentylator jednostki zewnętrznej może obracać się w przeciwnym kierunku, usuwając w ten sposób nagromadzony na łopatkach kurz.

Klimatyzatory AUX zapewniają odpowiedni komfort w pomieszczeniu bez zbędnego hałasu. Ponadto specjalne funkcje, w które zostały wyposażone, zwiększają wygodę użytkowania i oszczędzają energię. Wybierając urządzenia marki AUX, użytkownicy otrzymują funkcje premium w cenie economy.

Poznaj klimatyzatory AUX – https://auxcool.pl/