Pompa ciepła AUX – ekologiczny i energooszczędny system grzewczy dla Twojego domu!

Kategoria: Aktualności
04.10.2022

Pompa ciepła AUX – ekologiczny i energooszczędny system grzewczy dla Twój

Powietrzne pompy ciepła od kilku lat przeżywają swój renesans i obecnie są najpopularniejszym i najchętniej wybieranym systemem ogrzewania domów, o czym świadczy fakt, od 2011 r. liczba sprzedanych pomp ciepła typu powietrze/woda w Polsce wzrosła do 2021 r. ponad 50-krotnie, a od 2017 roku – 10-krotnie. Z kolei sprzedaż pomp ciepła w UE w 2021 r. wyniosła 2 miliony sztuk i wszelkie prognozy szacują, że na przestrzeni kolejnych trzech lat udział pomp ciepła będzie stanowił aż 50% rynku urządzeń grzewczych. (źródło: PORTPC).

Grupa AUX znana z produkcji światowej klasy inteligentnych urządzeń gospodarstwa domowego, w tym nowoczesnych systemów klimatyzacji wprowadziła do swojej oferty inwerterową pompę ciepła w wersji split pracującą w oparciu o aktualnie najpopularniejszy i przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32.

Pompa ciepła AUX to wszechstronne urządzenie zaprojektowane tak, aby współpracować z szeroką gamą odbiorników ciepła takich jak: podłogówka, grzejniki czy klimakonwektory. Ponadto, sprawdzi się również w połączeniu z układami biwalentnymi ze źródłami ciepła takimi jak kocioł gazowy czy instalacja solarna. Pompa AUX zapewnia ciepłą wodę użytkową do 60°C oraz posiada bardzo przydatną funkcję FAST DHW, która bardzo szybko zaspokoi potrzebę przygotowania ciepłej wody. W przypadku tego urządzenia mamy dodatkowo pewność, że przygotowana woda jest czysta i bezpieczna ponieważ wysoka temperatura sterylizacji – 65°C – zapewnia 99% skuteczności w eliminowaniu bakterii legionella, które mogą namnażać się w zbiornikach CWU gdy przez dłuższy czas nie korzystamy z ciepłej wody. Ciekawym rozwiązaniem jest również funkcja autoadaptacji wody, która sama definiuje i ustawia optymalną temperaturę wody dla najwyższego komfortu użytkowania.

Wysoka klasa efektywności energetycznej na poziomie A+++ sprawia, że koszt eksploatacji pompy ciepła jest naprawdę niski w porównaniu do alternatywnych rozwiązań dostępnych na rynku.

Pompy ciepła AUX to ciche urządzenia, które są praktycznie „niesłyszalne” i nie przeszkadzają w codziennym życiu. Możliwość rozbudowy o moduł Wi-fi pozwala w łatwy i przyjemny sposób sterować pompą z dowolnego miejsca. Warto nadmienić, że pompa ciepła jest systemem praktycznie bezobsługowym.

Kolejne niemniej ważne zalety to bezpieczeństwo i bezemisyjność. W pierwszym przypadku ogrzewanie domu przy użyciu pompy ciepła nie grozi wybuchem, czy ulatnianiem czadu. Podczas pracy pompy ciepła nie wydziela się dwutlenek węgla. Druga kwestia to neutralny wpływ na środowisko. Pompa ciepła to urządzenie, które nie emituje do środowiska żadnych zanieczyszczeń, dzięki czemu jest ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych sposobów ogrzewania.

Wybierając pompy ciepła AUX wybieracie kompletny system ogrzewania, który zapewni najwyższy komfort cieplny przez 365 dni w roku dbając przy tym o zdrowie i środowisko naturalne.