Nowoczesne podejście do ogrzewania – pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT

Kategoria: Wienkra
25.09.2020

Dedykowane są dla instalacji niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego oraz do współpracy z panelami fotowoltaicznymi, gdyż wtedy są najatrakcyjniejszym rozwiązaniem w kwestii kosztów eksploatacyjnych.

Pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT osiągają wysoki współczynnik COP, np. dla modelu o mocy 10kW SEV-HPS1-10/O (A7/W35) COP wynosi 5,00, co sprawia, że koszt eksploatacji pompy ciepła jest niski.

Zamontowana w pompie ciepła dwustopniowa sprężarka rotacyjna z inverterem prądu stałego zapewnia niski poziom hałasu oraz szeroki zakres wydajności. Typoszereg urządzeń obejmuje pompy ciepła zasilane jednofazowo o mocy 10, 12, 14 i 16kW oraz zasilane trójfazowo o mocy 12, 14 i 16kW służące do ogrzewania domu oraz ciepłej wody użytkowej.

Poprzez zastosowanie wysokowydajnej sprężarki oraz czynnika chłodniczego R32 klasa efektywności energetycznej jest na poziomie A++ i A+++, dzięki czemu zużycie energii jest niskie. Pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT pracują w oparciu o ekologiczny czynnik chłodniczy R32 charakteryzujący się niskim współczynnikiem GWP, który jest całkowicie bezpieczny dla warstwy ozonowej.

Szeroki zakres temperatury pracy aż do -25°C pozwala na wykorzystanie pompy ciepła jako niezawodnego i całorocznego źródła ciepła, chłodu oraz ciepłej wody użytkowej. Nawet podczas mroźnej zimy pompa ciepła pracuje optymalnie oraz jest w stanie przygotować ciepłą wodę o temperaturze 65°C na cele grzewcze. W zależności od temperatury zewnętrznej w załączonym trybie grzania pracę rozpoczyna jednostka pompy ciepła lub dodatkowa grzałka. Cały typoszereg urządzeń jest wyposażony w 3-stopniową grzałkę elektryczną o mocy 9kW. Za pomocą pompy ciepła można uzyskać wodę w następujących zakresach temperatury: w trybie chłodzenia 5-25°C, w trybie grzania 17-65°C oraz w trybie c.w.u. 40-60°C.

Pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT posiadają możliwość sterowania dwoma obiegami ogrzewczymi. Funkcja ta pozwala na przygotowanie medium o różnych parametrach temperaturowych dla dwóch niezależnych obiegów grzewczych np. instalacji ogrzewania podłogowego i grzejnikowego.

W urządzeniu zostały zamontowane już naczynie wzbiorcze i pompa wodna o wysokości podnoszenia 9m, co sprawia, że w większości przypadków w instalacji centralnego ogrzewania nie ma potrzeby stosowania dodatkowej pompy obiegowej. Usprawnia to montaż oraz obniża koszty instalacji c.o.

Pompa ciepła jest bardzo cicha, posiada dwa tryby cichej pracy ograniczające głośność pracy sprężarki i wentylatorów, a poziom ciśnienia akustycznego jednostki zewnętrznej nie przekracza 53dB(A). Dzięki najwyższej jakości sprężarce oraz nowoczesnemu silnikowi wentylatora BLDC z bezstopniową regulacją jednostka zewnętrzna zlokalizowana w pobliżu sypialni nie będzie emitowała uciążliwego hałasu.

W przypadku, gdy użytkownik pilnie potrzebuje ciepłej wody można użyć funkcji Fast DHW („domestic hot water”), która wymusza pracę systemu w trybie ciepłej wody użytkowej. Z kolei, gdy użytkownik wyjeżdża na urlop, pompa ciepła pracuje w trybie wakacyjnym. Gdy funkcja urlopu jest aktywna, to urządzenie będzie pracować w trybie ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej z niską zadaną temperaturą (domyślnie: 25°C, zakres: 20-25°C) w ustawionym okresie. Zapobiega to ewentualnym uszkodzeniom instalacji w czasie ujemnych temperatur zewnętrznych.

Tak jak wiele obecnie produkowanych urządzeń również pompy ciepła posiadają w standardzie wbudowany moduł wifi, za pomocą którego sterowanie urządzeniem jest niezwykle proste i wygodne. Korzystając z aplikacji, można z każdego miejsca obsługiwać urządzenie przy użyciu smartfona lub tabletu oraz obserwować parametry pracy.

Zobacz katalog

Sterowanie pompą ciepła SEVRA ECOs HEAT odbywa się również poprzez dotykowy sterownik przewodowy w polskiej wersji językowej, który jest wbudowany w hydrobox. Sterownik po wymontowaniu można zainstalować w dowolnym innym miejscu. Instalator lub użytkownik definiuje dzienny lub tygodniowy harmonogram pracy pompy ciepła, aby zapewnić odpowiedni komfort cieplny w pomieszczeniu.

Pompa ciepła zgodnie z etykietą SG READY posiada możliwość podłączenia poprzez odpowiednie układy sterowania w inteligentną sieć elektryczną, która zapobiega pobieraniu energii w godzinach szczytu zapotrzebowania na nią i wyzwala pracę pompy ciepła poza szczytem.

Pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT zbudowane z wysokiej jakości podzespołów są objęte 3-letnim okresem gwarancji.

Skontaktuj się z nami