Klimatyzatory AUX multi split – elastyczne rozwiązania klimatyzacyjne dla wielu pomieszczeń.

Kategoria: Aktualności
27.10.2020

System multi split AUX pozwala na zastosowanie instalacji chłodniczych o długości od 25 do 35 metrów w zależności od mocy agregatu oraz przewyższeń sięgających do 15 metrów.

Typoszereg urządzeń multi marki AUX to aż 6 typów jednostek wewnętrznych – kasetonowe, kanałowe, przypodłogowo-sufitowe oraz trzy modele stylowych jednostek naściennych (seria Freedom, J-Smart i J-Smart ART). Dostępne są w różnych wariantach wydajności chłodniczej – od 2,05 do 7,03 kW. Tak szeroki wybór pozwala na dobre dopasowanie jednostek do wielkości i charakteru pomieszczenia oraz potrzeb użytkowników.

Seria J-Smart – nowoczesny design i zaawansowana konstrukcja

Seria J-Smart to przede wszystkim innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i unikatowe, minimalistyczne wzornictwo. Jednostki posiadają między innymi wzmocnioną, odporną na uszkodzenia mechaniczne obudowę, zoptymalizowaną kratkę wlotową zwiększającą przepływ powietrza o 5%, opatentowane pionowe żaluzje powietrzne w kształcie rybiej płetwy i dwuwarstwową poziomą żaluzję powietrzną, doskonale dostosowującą kierunek nawiewu do trybu pracy urządzenia. Zdejmowana dolna pokrywa obudowy i specjalnie zaprojektowany łącznik zatrzaskowy umożliwiają jeszcze szybszą i łatwiejszą instalację.

Ponadto jednostki serii J-Smart dzięki ruchomym pionowym i poziomym żaluzjom oferują funkcję efektywnego i komfortowego nawiewu 4D, gwarantując równomierną dystrybucję powietrza w pomieszczeniu. W standardowym wyposażeniu jednostek znajduje się nie tylko jonizator powietrza, ale także filtr antybakteryjny i filtr PM2,5. Dostępne są dwie wersje obudowy – biała o matowym wykończeniu (seria J-Smart) oraz czarna z nowoczesnym, lustrzanym panelem przednim (seria J-Smart ART). Wzornictwo serii J-Smart zostało wyróżnione nagrodą IF Design Award 2019.

Seria Freedom – więcej niż standard

Seria Freedom to funkcjonalne klimatyzatory o uniwersalnej, nowoczesnej stylistyce. W prostej, białej obudowie o łatwej w utrzymaniu w czystości powierzchni ukryty został nowoczesny wyświetlacz LED.

Jak na podstawowy model w gamie urządzeń RAC. Jednostki Freedom zaskakują liczbą funkcji – oferują między innymi funkcję samooczyszczania, tryb turbo, programator czasowy, autodiagnostykę, funkcję inteligentnego odczytu temperatury „I Feel” i sterowanie Wi-Fi. W standardowym wyposażeniu znajduje się jonizator powietrza i filtr antybakteryjny.

Jednostki przypodłogowo-sufitowe serii F

Dzięki kompaktowym wymiarom i elastycznym możliwościom instalacji doskonale sprawdzają się w przestrzeniach komercyjnych i mieszkalnych. Specjalna konstrukcja jednostki pozwala na uniwersalną instalację zarówno w pionie (na podłodze przy ścianie), jak i w poziomie (podwieszona pod sufitem) w zależności od warunków montażowych oraz aranżacji wnętrza. Niezwykle płaska konstrukcja urządzeń o grubości tylko 205mm pozwala na instalację nawet w ograniczonej przestrzeni.

Wyposażone w funkcję nawiewu powietrza 3D oraz ruchome, pionowe i poziome żaluzje powietrzne zapewniają wysoki poziom komfortu w każdym zakątku klimatyzowanego pomieszczenia oraz precyzyjne sterowanie kierunkiem nawiewu powietrza. Kombinacja automatycznego ruchu żaluzji w płaszczyźnie poziomej i pionowej zapewnia optymalną dystrybucję powietrza i równomierny rozkład temperatury nawet w dużych pomieszczeniach

Jednostki kasetonowe serii C

Ciche i wydajne jednostki kasetonowe idealnie sprawdzają się we wnętrzach komercyjnych – biurach, salach konferencyjnych, restauracjach, obiektach handlowych oraz w wysokich przestrzeniach mieszkalnych.

Zastosowanie technologii nawiewu obwodowego 360° i funkcji szybkiego chłodzenia/ogrzewania sprawia, że w każdej części klimatyzowanego pomieszczenia panują komfortowe warunki temperaturowe. Martwe strefy w narożnikach panelu zostały wyeliminowane poprzez dodatkowe otwory, przez które powietrze jest nawiewane we wszystkich kierunkach. W całym pomieszczeniu panuje równomierny rozkład temperatury zapewniający najwyższy komfort cieplny. Obwodowy nawiew powietrza 360° gwarantuje efektywne klimatyzowanie pomieszczeń nawet tych o dużej powierzchni.

Jednostki kanałowe serii D

Wydajne i dyskretne jednostki dają największą swobodę w projektowaniu instalacji. Wyjątkowo płaska konstrukcja obudowy o wysokości tylko 200mm pozwala na zainstalowanie ich nawet w niskich przestrzeniach podsufitowych. Dodatkowo specjalna budowa jednostki kanałowej umożliwia podłączenie kanału wlotowego powietrza na dwa sposoby, dając dużą swobodę w projektowaniu instalacji. W standardzie wlot powietrza zlokalizowany jest z tyłu jednostki, ale powietrze może być także pobierane przez dolny otwór wlotowy (opcja).

Funkcja automatycznej regulacji ESP gwarantuje komfortowe chłodzenie i ogrzewanie niezależnie od długości instalacji. Prędkość wentylatora i ilość nawiewanego powietrza są automatycznie dostosowywane do długości kanału wentylacyjnego tak, aby zapewnić zawsze stały strumień przepływu powietrza bez względu na długość orurowania.

Skontaktuj się z nami