Klimatyzacja AUX to energooszczędne i efektywne źródło ogrzewania

Kategoria: Aktualności
04.10.2022

Przemysł klimatyzacyjny na całym świecie rozwija się w zawrotnym tempie. Producenci opracowują coraz nowsze technologie, które priorytetowo traktują środowisko oraz zdrowie ludzkie. Obecne systemy klimatyzacji mają już niewiele wspólnego z tymi, które popularne były jeszcze kilkanaście lat temu. To co teraz oferują nam systemy klimatyzacji to przełomowe i zaawansowane technologie chłodzenia, grzania, oczyszczania powietrza w połączeniu z najwyższym komfortem użytkowania. Ponadto, wachlarz jednostek naściennych jest tak bogaty, że możemy wybierać nie tylko preferowany kolor urządzenia, ale design, który najlepiej wpisze się w stylistykę naszych wnętrz.

Klimatyzacja to energooszczędne i efektywne źródło ogrzewania

Kupując klimatyzator pokojowy kupujemy wszechstronne urządzenie, które zapewni nam optymalną temperaturę przez cały rok. Warto zwrócić szczególną uwagę na funkcję ogrzewania, która jest w pewnym sensie niedoceniona i nie poświęca się jej zbyt dużo uwagi. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że klimatyzatory nie należą do najpopularniejszych urządzeń grzewczych. Okazuje się jednak, że klimatyzatory mogą stanowić ekonomiczne i energooszczędne ogrzewanie, które będzie od 60-80% tańsze niż tradycyjne ogrzewanie tradycyjnymi grzejnikami elektrycznymi lub akumulacyjnymi. Jeśli porównamy współczynniki COP obu źródeł ogrzewania (stosunek ilości dostarczanego ciepła do ilości zużytej energii elektrycznej) to klimatyzatory wypadają znacznie korzystniej. Niższe koszty to tylko jedna z zalet. Poza tym ogrzewanie klimatyzatorem jest niezwykle wygodne, ponieważ w kilka chwil możemy uzyskać pożądaną temperaturę w pomieszczeniu, która będzie utrzymywać się na stałym poziomie. Dzięki zaawansowanym systemom filtracji w klimatyzatorach oddychamy czystym powietrzem, a samo urządzenie podczas eksploatacji nie emituje spalin, co czyni je bardzo przyjaznym dla środowiska.

Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzator pod kątem grzania?

Jeśli świadomie kupujemy klimatyzator, który będziemy wykorzystywać do ogrzewania pomieszczeń, to warto wybrać taki, który posiada niżej wymienione cechy i funkcje.

  • wysoka klasa energetyczna
  • cicha praca
  • funkcja ogrzewania SMART 8°C polegająca na podtrzymywaniu temperatury, co zapobiega wychładzaniu się pomieszczenia
  • stała i wydajna praca nawet w niskich temperaturach
  • wygoda sterowania za pomocą aplikacji na smartfona
  • automatyczny tryb odszraniania
  • grzałka tacy ociekowej zapobiegająca zamarzaniu kondensatu
  • automatyczny restart (po nagłym wyłączeniu prądu urządzenie włączy się automatycznie)

Klimatyzacja to komfort przez 365 dni w roku

Klimatyzacja to doskonałe narzędzie do ogrzewania domów, mieszkań, domków letniskowych. Może stanowić wyłączne źródło ogrzewania lub uzupełniające, które świetnie sprawdza się w okresie przejściowym tj. wiosną i jesienią.

Jeśli szukacie wszechstronnych klimatyzatorów, które znakomicie sprawdzą się o każdej porze roku, to zachęcamy do zapoznania się z całą rodziną klimatyzatorów pokojowych AUX.