Elastyczne systemy klimatyzacji multi split od marki SEVRA.

Kategoria: Blog
04.11.2019

W ostatnich latach obserwuje się dynamiczny wzrost zainteresowania wykorzystaniem systemów klimatyzacyjnych, szczególnie w sektorze prywatnym. Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w swoim mieszkaniu, a w nowobudowanych obiektach komercyjnych jest ona już absolutnym standardem. Zdecydowanie największą część oferty na rynku klimatyzacyjnym stanowią klimatyzatory typu split. Szeroko dostępne i stosunkowo tanie w eksploatacji układy pojedyncze najczęściej znajdują zastosowanie w mieszkaniach, domach jednorodzinnych, małych biurach, sklepach i niewielkich lokalach usługowych. Jednak w przypadku trochę większych obiektów, gdzie chłodzenia potrzebuje kilka pomieszczeń, lepszym rozwiązaniem może okazać się układ multi split, pozwalający na podłączenie wielu jednostek wewnętrznych do jednego agregatu.

System multi split marki SEVRA pozwala na montaż od 2 do 5 jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej. Wpływa to na znaczną oszczędność przestrzeni instalacyjnej i utrzymanie estetyki elewacji budynków, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zalet urządzeń pracujących w układach pojedynczych. Parametry pracy każdej jednostki wewnętrznej mogą być ustawiane indywidualnie w zależności od potrzeb użytkowników przebywających w danym wnętrzu. Szeroki wybór typów jednostek wewnętrznych – od naściennych, przez przypodłogowo-sufitowe, po kasetonowe i kanałowe – o zróżnicowanych mocach chłodniczych pozwala na ich swobodne dopasowanie nie tylko do wielkości, ale także do charakteru klimatyzowanego pomieszczenia. Ponadto, urządzenia nie muszą być instalowane jednocześnie – system można z czasem rozbudować o nowe jednostki wewnętrzne, utrzymując odpowiednie parametry wydajności poszczególnych elementów układu klimatyzacji.

Oprócz swobody w projektowaniu instalacji i możliwości elastycznego dopasowania do wymagań poszczególnych pomieszczeń, urządzenia serii multi SEVRA to także wysoka energooszczędność. Dzięki zastosowaniu wysokowydajnej sprężarki inwerterowej DC, regulowanego silnika wentylatora i zaawansowanej technologii sterowania wektorowego za pomocą sinusoidy 180o, systemy multi split SEVRA osiągają wysokie parametry efektywności energetycznej – współczynnik SEER od 6,1 i SCOP od 4,0. Wszystkie urządzenia serii posiadają klasę efektywności energetycznej A++ w trybie chłodzenia i A+ w trybie grzania, zapewniając niskie koszty eksploatacyjne. Ponadto, systemy multi SEVRA charakteryzują się niezawodną pracą, nawet w skrajnych temperaturach otoczenia. Klimatyzatory SEVRA serii multi mogą działać w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych sięgających od -15oC do 52oC w trybie chłodzenia i od -15oC do 24oC w trybie ogrzewania, zapewniając wysoki poziom komfortu w klimatyzowanych pomieszczeniach, nie tylko gorącym latem, ale także zimą.

Wszystkie urządzenia klimatyzacyjne multi split SEVRA pracują w oparciu o najnowszy, ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który w porównaniu do powszechnie dotychczas stosowanego czynnika R410A, cechuje się niższym współczynnikiem tworzenia efektu cieplarnianego (GWP=675) i nie powoduje niszczenia warstwy ozonowej (ODP=0). Dzięki swoim właściwościom termodynamicznym, R32 jest bardziej wydajny od R410A i może zwiększać efektywność energetyczną urządzeń nawet o 10%. Gwarantuje też wysokie bezpieczeństwo użytkowania – charakteryzuje się małą toksycznością i niskim stopniem palności. Cały typoszereg urządzeń multi SEVRA posiada Atest Higieniczny PZH, oznakowanie CE oraz objęty jest aż 5-letnim okresem gwarancyjnym.

Duża elastyczność instalacji, energooszczędność i niezawodność sprawiają, że systemy multi split SEVRA doskonale sprawdzą się zarówno w większych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, jak i w średniej wielkości przestrzeniach biurowych, hotelowych, handlowych i usługowych.

 

Jednostki zewnętrzne multi
W ofercie marki SEVRA znajduje się 6 modeli jednostek zewnętrznych multi o wydajnościach chłodniczych od 4,1 do 12,0 kW, dających możliwość podłączenia odpowiednio od 2 do 5 jednostek wewnętrznych. System pozwala na zastosowanie instalacji chłodniczych o długości od 25 do 35 metrów, w zależności od mocy agregatu, oraz przewyższeń sięgających do 15 metrów. Wszystkie jednostki zewnętrzne zostały wyposażone w funkcję automatycznego restartu w przypadku zaniku zasilania, startu przy niskim napięciu (już od 130V) oraz inteligentnego odszraniania, gwarantującego prawie nieprzerwaną pracę urządzenia w trybie grzania.

Jednostki naścienne multi
Jednostki naścienne to kompaktowe i energooszczędne urządzenia oferujące cichą pracę i szereg dodatkowych, praktycznych funkcji gwarantujących najwyższy poziom komfortu użytkowników. Doskonale sprawdzą się przede wszystkim w przestrzeniach mieszkalnych – mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Dzięki uniwersalnemu, ponadczasowemu wzornictwu dobrze wpasują się w wystrój każdego wnętrza. Nowoczesny wyświetlacz LED, wkomponowany w przedni panel w czytelny sposób pokazuje aktualny status pracy urządzenia – między innymi aktualne ustawienia temperatury. Klimatyzatory ścienne SEVRA oferują szeroki wybór funkcji i trybów: między innymi funkcję samooczyszczania, autodiagnostykę, funkcję ochrony przed zimnym nawiewem „Anti-Cold”, komfortowy tryb pracy nocnej, tryb turbo, czy programator czasowy. Możliwość dwustronnego podłączenia orurowania doprowadzającego czynnik chłodniczy i odprowadzającego skropliny znacznie ułatwia dostosowanie miejsca montażu do rozkładu pomieszczenia. Jednostki naścienne wyróżnia przede wszystkim wyposażenie – w standardzie posiadają moduł Wi-Fi, pozwalający na wygodne sterowanie pracą klimatyzatora za pomocą urządzeń mobilnych oraz zaawansowany jonizator Cold Plasma, zapewniający skuteczną ochronę przed szkodliwymi substancjami i nieprzyjemnymi zapachami. Opcjonalnie, klimatyzator można wyposażyć w dodatkowe filtry powietrza, między innymi w filtr antybakteryjny, filtr z jonami srebra, węglem aktywnym czy filtr PM2,5. Seria klimatyzatorów naściennych multi SEVRA to pięć modeli o wydajnościach chłodniczych od 2,0 do 7,0 kW.

Jednostki przypodłogowo-sufitowe multi
Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe, dzięki uniwersalnej konstrukcji, doskonale sprawdzą się zarówno w przestrzeni mieszkaniowej, jak i komercyjnej. Mogą być instalowane w dwóch płaszczyznach – w pionie (jednostka stojąca przy ścianie) i w poziomie (jednostka podwieszona pod sufitem), co pozwala na dostosowanie montażu do aranżacji pomieszczenia. Są idealnym rozwiązaniem do wnętrz bez podwieszanego sufitu, do miejsc z ograniczoną przestrzenią instalacyjną oraz pomieszczeń o nietypowej zabudowie. Wyposażone są w ruchome żaluzje pionowe i poziome i funkcję nawiewu 3D, która zapewnia optymalną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu i równomierny rozkład temperatury, a schłodzone powietrze może szybko dotrzeć do najbardziej oddalonych stref w pomieszczeniu. Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe multi SEVRA dostępne są w trzech wariantach o wydajnościach chłodniczych od 2,8 do 5,3 kW.

Jednostki kasetonowe multi
Jednostki kasetonowe SEVRA serii multi przeznaczone do montażu w przestrzeni sufitu podwieszanego, są doskonałym rozwiązaniem dla pomieszczeń komercyjnych – lokali handlowych i usługowych oraz biur. Dzięki dodatkowym otworom w narożnikach panelu jednostki i funkcji nawiewu obwodowego 360° mogą zapewnić równomierną dystrybucję klimatyzowanego powietrza i optymalne warunki nawet na większej powierzchni. W standardowym wyposażeniu jednostki znajduje się pompka skroplin o dużej wysokości podnoszenia – do 120 cm, co pozwala na elastyczne podłączenie orurowania odprowadzającego skropliny w przestrzeni sufitu podwieszanego, ułatwiając instalację. Wygodne podłączenie urządzenia do kanału wentylacyjnego zapewnia przygotowany w obudowie jednostki wlot świeżego powietrza. Oferta klimatyzatorów kasetonowych multi SEVRA obejmuje trzy modele o wydajnościach chłodniczych od 2,8 do 5,0 kW.

Jednostki kanałowe multi
Przeznaczone do zabudowy jednostki kanałowe oferują przede wszystkim dyskretną pracę i szerokie możliwości instalacyjne – po zamontowaniu w przestrzeni międzysufitowej są niewidoczne, a klimatyzowane powietrze rozprowadzane jest kanałami do zaprojektowanych w dowolnym miejscu kratek nawiewnych. Jednostki kanałowe multi SEVRA wyróżniają się kompaktową konstrukcją – dzięki wysokości zaledwie 200 mm doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach z ograniczoną przestrzenią montażową. Konstrukcja klimatyzatora kanałowego pozwala na dostosowanie sposobu instalacji do aranżacji przestrzeni w pomieszczeniu – pobieranie powietrza jest możliwe od dołu lub z tyłu jednostki (wlot powietrza od tyłu w standardzie, od dołu – opcjonalny). Seria klimatyzatorów kanałowych multi SEVRA to cztery modele o wydajnościach chłodniczych od 2,2 do 5,1 kW.

Zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym w celu uzyskania szczegółowych informacji >>

 

Pobierz Katalog systemów klimatyzacji SEVRA 2019/20 >>

Pobierz Cennik systemów klimatyzacji SEVRA 2019/20 >>