25 powodów dla których warto ją wybrać! Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT

Kategoria: Aktualności
24.03.2021

Jesteśmy bardziej EKO! Większa świadomość ekologiczna ludzi powoduje, że zaczynamy dbać o środowisko naturalne. Wiedza ekologiczna oraz znajomość zależności i praw przyrody pozwala na efektywną ochronę oraz podejmowanie rozsądnych decyzji, które mają bezpośredni wpływ na przyszłość naszą i naszej planety.

Pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT SPLIT – kompletne ogrzewanie Twojego domu!

Pompy ciepła to dobry wybór 
Inteligentna technologia pomp ciepła bazuje na wykorzystywaniu ciepła zakumulowanego w powietrzu i dostarczeniu go do jednostki wewnętrznej, z której dystrybuowane jest do obiegu grzewczego. Taki proces opiera się głównie na energii z otoczenia (do 75%), a uzupełnieniem pozostałej części jest energia elektryczna (ok.25%).

Pompy ciepła do nowych i termomodernizowanych budynków
Polacy budujący nowe domy najczęściej wybierają pompy ciepła jako przyszłościowe i 100% bezpieczne rozwiązanie grzewcze. Dodatkowo rozważając opcję integracji pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną powstaje perspektywa bezpłatnej energii, co nie pozostawia wątpliwości odnośnie słuszności decyzji. Podobnie w przypadku budynków termomodernizowanych istnieje wiele argumentów przemawiających na korzyść pomp ciepła. Jednym z kluczowych jest obniżenie kosztów ogrzewania budynku. Pompy ciepła realizują te i wiele innych założeń i sprawdzają się świetnie w nowych i modernizowanych obiektach.

Bez zbędnych formalności
Zgodnie z przepisami prawa budowlanego ( art. 29 ust. 2 pkt 16 oraz art. 30) instalacja pompy ciepła typu powietrze-woda nie wymaga zgłoszenia ani pozwolenia na budowę. Co prawda zawsze znajdą się wyjątki, ale są to specyficzne sytuacje takie jak np: budynki zabytkowe, które dla większości inwestorów nie stanowią problemu. Komplikacje mogą pojawić się w przypadku gruntowych pomp ciepła.

Czym różni się pompa ciepła typu split od pompy ciepła typu monobloc?
Zasadniczo te dwie pompy różnią się konstrukcją. Pompa ciepła typu split składa się z dwóch jednostek: zewnętrznej i wewnętrznej. Jednostka zewnętrzna zlokalizowana jest najczęściej na zewnątrz budynku. Monobloc to pompa ciepła , w której jednostka zewnętrzna zawiera wszystkie elementy.

Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT SPLIT – dobra pompa w rozsądnej cenie

Marka SEVRA to marka własna firmy WIENKRA, która od wielu lat zajmuje pozycję lidera dystrybucji urządzeń HVAC w Polsce. Ofertę marki stanowią innowacyjne, energooszczędne i niezawodne systemy klimatyzacji oraz pompy ciepła, przeznaczone do każdego typu budynków – mieszkalnych, komercyjnych oraz przemysłowych. Urządzenia SEVRA zostały zaprojektowane z myślą o najwyższym komforcie i bezpieczeństwie użytkowania. Stanowią połączenie funkcjonalności z nowoczesnym, ponadczasowym designem, a przy tym dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Pompa ciepła ECOs HEAT to kompletne rozwiązanie grzewcze dla domu dedykowane inwestorom poszukujących niedrogich w utrzymaniu źródeł energii. Pompa ECOs HEAT z powodzeniem ogrzeje dom oraz wodę użytkową.

Jaką pompę ciepła kupić?  Czy pompa SEVRA ECOs HEAT to dobry wybór?

https://wienkra.pl/wp-content/uploads/2023/10/2716.jpgPoznaj 25 powodów, dla których warto wybrać pompę ciepła ECOs HEAT

1 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – przyjazny czynnik chłodniczy R32

Urządzenia SEVRA pracują w oparciu o przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32. Czynnik R32 cechuje się niskim współczynnikiem GWP (global warming potential – współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego). Dodatkowo R32 charakteryzuje się takimi właściwościami termodynamicznymi, które pozwalają na wykorzystanie o 30% mniej czynnika w instalacji niż w przypadku R410A, który jest skutecznie wypierany przez R32.

2 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – praca w ujemnych temperaturach do -25 °C
Funkcjonowanie i sprawność pompy ciepła uwarunkowane jest temperaturą zewnętrzną. Nie musimy się obawiać mrozów ponieważ pompy ciepła to całoroczne rozwiązania grzewcze. Pompy ciepła ECOs HEAT pracują optymalnie przy temperaturze zewnętrznej sięgającej nawet -25°C.
3 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – woda użytkowa do 65 °C
Pompa ciepła SEVRA jest wstanie przygotować wodę do celów użytkowych do temperatury 65°C, również przy skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych.

4  Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – dwa obiegi grzewcze
Funkcja pozwala przygotować różny parametr temperaturowy dla dwóch niezależnych obiegów centralnego ogrzewania np. podłogowego i grzejnikowego. Jest to niezwykle wygodna i funkcjonalna opcja umożliwiająca szybkie osiągnięcie pożądanej temperatury w różnych pomieszczeniach.
5 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – wysokowydajna wbudowana pompa wodna
W pompach SEVRA zastosowana została pompa wodna o wysokości podnoszenia 9 m, dzięki czemu w przeważającej ilości instalacji nie ma potrzeby zastosowania dodatkowej zewnętrznej pompy obiegowej, obniżamy tym samym koszt inwestycyjny instalacji.

6  Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – sprężarka inwerterowa 
Nowo zaprojektowana dwustopniowa sprężarka rotacyjna z inwerterem prądu stałego zapewnia niski poziom hałasu i szeroki zakres wydajności.
7 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – funkcja Anti-Freeze
Program zapobiegający zamarzaniu chroni części hydrauliczne przed uszkodzeniem. Funkcja ochrony przed zamarzaniem ma najwyższy priorytet w porównaniu z innymi funkcjami, z wyjątkiem funkcji testu wydajności.

 

 8 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – harmonogram zgodny z Twoim stylem życia

Pompa ciepła działa zgodnie z harmonogramem, który został uprzednio określony przez użytkownika lub instalatora. Wykorzystanie wygodnych ustawień zapewnia użytkownikom komfort cieplny przez cały rok.
9 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – dezynfekcja bakterii
Bakterie z rodzaju Legionella pneumophobilla występują w naturalnym środowisku człowieka, w tym także w wodzie. W sprzyjających warunkach namnażają się bardzo szybko. Upodobały sobie w szczególności instalacje wodne i klimatyzacyjne. Intensywny wzrost bakterii Legionella w wodzie pitnej stwarza zagrożenie dla zdrowia ludzi. Pompa ciepła SEVRA posiada funkcję zwalczającą te bakterie.

10  Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – moduł WI-FI
Pompy ciepła SEVRA  posiadają w standardzie wbudowany moduł WI-FI. Sterowanie urządzeniem za pomocą aplikacji jest proste i przyjemne. Aplikacja posiada ogromną ilość funkcji i daje możliwość podglądu parametrów pracy oraz sterowania urządzeniem poprzez telefon lub tablet.
11 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – tryb wakacyjny oszczędza za Ciebie!
Korzystanie z trybu wakacyjnego pozwala na uniknięcie niepotrzebnego ogrzewania pomieszczeń lub CWU, kiedy w domu nikt nie przebywa, na przykład podczas dnia pracy lub podczas wyjazdu wakacyjnego.

 

12 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – cicha praca
Poziom ciśnienia akustycznego agregatów nie przekracza 53dB(A). Pompy ciepła SEVRA posiadają dodatkowo dwa tryby cichej pracy ograniczające głośność pracy sprężarki i wentylatora.

13 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – Smart Grid Ready
Pompy SEVRA zgodnie z etykietą SG Ready mają możliwość podłączenia, poprzez odpowiednie układy sterowania, w inteligentną sieć elektryczną.

14 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – funkcja Fast DHW
Termin DHW pochodzi z języka angielskiego i oznacza „domestic hot water”, czyli nic innego jak ciepła woda użytkowa. W przypadku pompy ciepła SEVRA funkcja służy do wymuszenia pracy systemu w trybie CWU, w sytuacji, w której użytkownik pilnie potrzebuje ciepłej wody.

15 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – łatwa aktualizacja
Aktualizację oprogramowania jednostek wewnętrznych dokonujemy w bardzo łatwy sposób – przy wykorzystaniu nośnika z portem USB. Dodatkowo instalator może szybko skopiować ustawienia z jednego sterownika do drugiego przez USB, co skraca czas instalacji na miejscu.

16 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – bezszczotkowy silnik wentylatora DC
Silnik wentylatora BLDC z bezstopniową regulacją ułatwia ogrzewanie i chłodzenie przy jednoczesnym zapewnieniu cichej pracy wentylatora oraz niskiej konsumpcji mocy

 

17 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – sterowanie w języku polskim
Każdy hydrobox pompy ciepła SEVRA posiada wbudowany dotykowy sterownik przewodowy w polskiej wersji językowej. Możemy, jeżeli istnieje taka potrzeba, wymontować sterownik z urządzenia i zamontować w wybranym przez siebie miejscu.

 

18 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – certyfikaty
Pompy SEVRA posiadają certyfikat energetyczny, został on zatwierdzony pod względem niezawodności i wydajności na ściśle określonych warunkach. Wszystkie modele pomp ciepła SEVRA są zgodne z wymogami europejskiej dyrektywy ErP.

 

19 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”
Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła. Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją. Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

20 Pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT – atest higieniczny PZH
Pompy ciepła ECOs HEAT odpowiadają restrykcyjnym wymaganiom higienicznym, potwierdzonym przez atest PZH, co oznacza, że można je bezpiecznie instalować w: obiektach mieszkalnych,  obiektach komercyjnych, obiektach użyteczności publicznej, lokalach gastronomicznych,  obiektach hotelowych, internatach oraz domach studenckich, zakładach opieki zdrowotnej, szpitalach.

21 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – niskie koszty eksploatacji 
Koszt eksploatacji pompy ciepła jest naprawdę niski. Wynika to przede wszystkim z wysokiej efektywności energetycznej tego urządzenia.

22 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – bezpieczeństwo Twojej rodziny
Dbasz o zdrowie i bezpieczeństwo rodziny? Pompy ciepła SEVRA nie produkują żadnych substancji szkodliwych dla środowiska. Redukują emisję dwutlenku węgla do atmosfery.  Są to bezpieczne źródła ciepła, które wspierają walkę ze smogiem. Dodatkowym atutem pomp jest fakt, że są w 100% bezpieczne i nie stanowią zagrożenia pożarowego w przeciwieństwie do tradycyjnych instalacji grzewczych.

 23 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – to wysokie COP!
Co to jest współczynnik COP (Coefficient of Performance)? COP to współczynnik wydajności, wyrażający stosunek ilości dostarczonego ciepła do ilości energii elektrycznej zużytej przez pompę. Im COP jest większy, tym uzyskanie tej samej ilości ciepła wymaga mniejszego nakładu w postaci energii elektrycznej, za którą płaci użytkownik.  Pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT osiągają wysoki współczynnik COP, np. dla modelu o mocy 10kW SEV-HPS1-10/0 (A7/W35) COP wynosi 5,00, co sprawia, że koszt eksploatacji pompy ciepła jest niski.

24 Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – to jakość światowej klasy
Dzięki zastosowaniu podzespołów najwyższej jakości, pompy ciepła ECOs HEAT osiągają najwyższe parametry pracy oraz efektywności energetycznej. Zapewniają niezawodną pracę przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Urządzenia SEVRA spełniają wszystkie wymagania Unii Europejskiej dotyczące energooszczędności.

 

25  Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT – REWELACYJNA CENA
Pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT to bardzo konkurencyjna propozycja. Ta pompa zaskakuje bogactwem dostępnych funkcji w przystępnych cenach.

Katalog 2021