Pompa ciepła ?SEVRA ECOs HEAT SPLIT i MONOBLOC?

Kategoria: Aktualności,Blog
27.01.2021

 Pompy ciepła SEVRA – lider w swojej klasie
Pompy ciepła SEVRA to urządzenia zaprojektowane z myślą o użytkownikach oczekujących ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań w przystępnej cenie. Niemożliwe? A jednak! Pompy SEVRA to niezawodne, a przy tym niedrogie rozwiązanie ogrzewania dla domów jednorodzinnych oparte na odnawialnym źródle energii, które zdecydowanie wyróżnia się parametrami technicznymi w swojej klasie.

Pompy ciepła SEVRA dostępne w konfiguracji SPLIT i MONOBLOC
Aby sprostać oczekiwaniom użytkowników marka SEVRA w ofercie pomp ciepła proponuje 2 rodzaje urządzeń. Pierwszy to pompa typu SPLIT, a druga to MONOBLOC. W pompie ciepła SEVRA ECOs HEAT Split dwie odrębne jednostki: wewnętrzna i zewnętrzna połączone są ze sobą czynnikiem chłodniczym. Kluczowe elementy takie jak wymiennik ciepła, naczynie wzbiorcze, czy pompa wody zlokalizowane są w jednostce wewnętrznej. Ponadto, ryzyko zamarznięcia wody jest zminimalizowane poprzez umiejscowienie wszystkich przewodów wodnych odpowiedzialnych za ogrzewanie wewnątrz budynku.

SEVRA ECOs HEAT MONOBLOC to urządzenie, w którym jednostka wewnętrzna i zewnętrzna są połączone w jedną całość. Dlatego nie ma potrzeby wykonywania instalacji rurowych czynnika chłodniczego. Jednostka MONOBLOC znajdująca się na zewnątrz jest połączona tylko przewodami wodnymi. Ponadto dodatkowe elementy po stronie wodnej, takie jak płytowy wymiennik ciepła, naczynie wzbiorcze, pompa wodna są zawarte w jednej obudowie. To rozwiązanie jest idealne w przypadku, gdy w domu nie ma miejsca na kotłownię.

Dlaczego warto wybrać pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT?

Ekologiczny czynnik chłodniczy R32
Pompy ciepła SEVRA pracują w oparciu o ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który charakteryzuje się niskim współczynnikiem GWP, co oznacza, że nie niszczy warstwy ozonowej. Kupując te urządzenia mamy gwarancję, że wybieramy najbezpieczniejsze rozwiązania zarówno dla nas jak i dla środowiska naturalnego.Czynnik chłodniczy R32 redukuje do 75% ekwiwalentu CO2 w porównaniu z czynnikiem R410A.

Praca urządzenia do -25°C
Sprawność i funkcjonowanie pompy ciepła zależy od temperatury zewnętrznej. Nie ma jednak zagrożenia, że mroźna zima pozbawi nas ogrzewania. System grzewcze bazujące na pompach ciepła funkcjonują w cyklu całorocznym. Pompy ciepła SEVRA pracują optymalnie przy temperaturze zewnętrznej sięgającej nawet -25°C.

Przygotowanie wody użytkowej do 65°C
Pompa ciepła SEVRA jest wstanie przygotować wodę do celów użytkowych do temperatury 65oC, również przy skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych.

Bardzo cicha praca
Poziom ciśnienia akustycznego agregatów nie przekracza 53dB(A). Pompy ciepła SEVRA posiadają dodatkowo dwa tryby cichej pracy ograniczające głośność pracy sprężarki i wentylatora.

Sterowanie dwiema strefami
Funkcja pozwala przygotować różny parametr temperaturowy dla dwóch niezależnych obiegów centralnego ogrzewania np. podłogowego i grzejnikowego. Jest to niezwykle wygodna i funkcjonalna opcja umożliwiająca szybkie osiągnięcie pożądanej temperatury w różnych pomieszczeniach.

Wysokiej jakości sprężarka
Nowo zaprojektowana dwu-stopniowa sprężarka rotacyjna z inwerterem prądu stałego zapewnia niski poziom hałasu i szeroki zakres wydajności.

Pompa wodna o wysokiej wydajności
W pompach SEVRA zastosowana została pompa wodna o wysokości podnoszenia 9 m, dzięki czemu w przeważającej ilości instalacji nie ma potrzeby zastosowania dodatkowej zewnętrznej pompy obiegowej, obniżamy tym samym koszt inwestycyjny instalacji.

Moduł WI-FI
Pompy ciepła SEVRA w standardzie posiadają wbudowany moduł WI-FI. Sterowanie urządzeniem za pomocą aplikacji jest proste i przyjemne. Aplikacja posiada ogromną ilość funkcji i daje możliwość podglądu parametrów pracy oraz sterowania urządzeniem poprzez telefon lub tablet.

Harmonogram dzienny i tygodniowy
Pompa ciepła działa zgodnie z harmonogramem, który został uprzednio określony przez użytkownika lub instalatora. Wykorzystanie wygodnych ustawień zapewnia użytkownikom komfort cieplny przez cały rok.

Funkcja Anti-Freeze
Program zapobiegający zamarzaniu chroni części hydrauliczne przed uszkodzeniem. Funkcja ochrony przed zamarzaniem ma najwyższy priorytet w porównaniu z innymi funkcjami, z wyjątkiem funkcji testu wydajności.

Dezynfekcja bakterii
Bakterie z rodzaju Legionella pneumophobilla występują w naturalnym środowisku człowieka, w tym także w wodzie. W sprzyjających warunkach namnażają się bardzo szybko. Upodobały sobie w szczególności instalacje wodne i klimatyzacyjne. Intensywny wzrost bakterii Legionella w wodzie pitnej stwarza zagrożenie dla zdrowia ludzi. Pompa ciepła SEVRA posiada funkcję zwalczającą te bakterie.

Funkcja Fast DHW
Termin DHW pochodzi z języka angielskiego i oznacza „domestic hot water”, czyli nic innego jak ciepła woda użytkowa. W przypadku pompy ciepła SEVRA funkcja służy do wymuszenia pracy systemu w trybie CWU, w sytuacji, w której użytkownik pilnie potrzebuje ciepłej wody.

Tryb wakacyjny
Gdy użytkownik wyjeżdża na wakacje, funkcja urlopu może być używana do ochrony urządzenia przed uszkodzeniami spowodowanymi mrozem w zależności od klimatu. Gdy funkcja urlopu jest aktywna, urządzenie będzie pracować w trybie ogrzewania lub CWU z niską zadaną temp. (Domyślnie: 25oC, zakres: 20-25oC) w ustawionym okresie.

Smart Grid Ready
Pompy SEVRA zgodnie z etykietą SG Ready mają możliwość podłączenia, poprzez odpowiednie układy sterowania, w inteligentną sieć elektryczną.

Łatwa aktualizacja
Aktualizację oprogramowania jednostek wewnętrznych dokonujemy w bardzo łatwy sposób – przy wykorzystaniu nośnika z portem USB. Dodatkowo instalator może szybko skopiować ustawienia z jednego sterownika do drugiego przez USB, co skraca czas instalacji na miejscu.

Certyfikat CE
Pompy SEVRA posiadają certyfikat energetyczny, został on zatwierdzony pod względem niezawodności i wydajności na ściśle określonych warunkach. Wszystkie modele pomp ciepła SEVRA są zgodne z wymogami europejskiej dyrektywy ErP.

Atest Higieniczny PZH
Pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT posiadają Atest PZH. Atest Higieniczny PZH to powszechnie uznawany i rozpoznawalny certyfikat świadczący, o tym, że urządzenie spełnia rygorystyczne normy w zakresie bezpieczeństwa, zdrowia ludzi i środowiska naturalnego.

Certyfikat MCS
Wpis na listę zatwierdzonych wykonawców dokonywany jest po potwierdzeniu przez jednostkę certyfikującą MCS, że system lub usługa spełniają odpowiednie normy, a wykonawca posiada personel, zna procesy i ma narzędzia gwarantujące, że system lub dostarczone usługi spełniają odpowiednie normy. Ponadto wykonawca zapewnia okresowe audyty systemu, w tym testy i deklaruje spełnienie warunków umowy z klientem, w szczególności w zakresie usuwania uszkodzeń.

Wybierz swoją pompę ciepła SEVRA i bądź EKO!
Pompa ciepła bezpośrednio wpływa na ograniczenie zjawiska smogu, ponieważ stanowi całkowicie bezemisyjne źródło ciepła, a co za tym idzie jakość powietrza w otoczeniu budynku nie zostaje w żadnym stopniu obniżona. Jeśli myślisz o przyszłości naszej planety to pompa ciepła to jedyny słuszny wybór!